Zavřít reklamu

Součástí operačních systémů od Applu je kromě jiného také nativní aplikace Apple Maps. Přestože jí k dokonalosti chybí pár drobností a netěší se možná tak velké popularitě jako některé konkurenční nástroje, určitě stojí alespoň za vyzkoušení, protože Apple se ji snaží průběžně neustále vylepšovat. V dnešním článku vám představíme pětici tipů a triků pro ještě efektivnější využívání Apple Maps na Macu.

Odesílání na iPhone

Podobně jako třeba v případě Google Maps si můžete také u Apple Maps poslat mapu s trasou z desktopové verze mapy na váš iPhone – podmínkou ale je, aby obě zařízení byla přihlášená ke stejnému Apple ID. Na svém Macu spusťte aplikaci Apple Maps a zadejte oblast, trasu nebo lokaci. Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Soubor -> Poslat na zařízení, a zvolte příslušné zařízení.

Export do PDF

Mapy z aplikace Apple Maps můžete na vašem Macu také snadno a rychle převést na soubor ve formátu PDF, který poté můžete dále upravovat, uložit, připojit k prezentaci či dokumentu nebo třeba vytisknout. Jak na to? Nejprve v Apple Maps na Macu vyberte oblast, kterou chcete zachytit. Poté na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Soubor a zvolte Tisknout. V dialogovém okně poté na pravé straně v rozbalovacím menu zvolte Uložit jako PDF.

Prohlédněte si interiéry

Jednou z funkcí, které nabízí nativní aplikace Apple Maps, je možnost procházení některých interiérů, jako jsou třeba letiště nebo větší obchodní centra. Tato funkce ale není k dispozici u všech objektů tohoto typu. Možnost jejího využití poznáte tak, že u daného objektu na mapách najdete nápis Nahlédnout dovnitř – na ten už stačí jen kliknout a můžete se snadno zorientovat v dané budově. V rozbalovacím menu na spodní části okna aplikace pak můžete případně přepínat mezi jednotlivými podlažími.

Gesta na trackpadu

Stejně jako řada jiných aplikací pro Mac nabízejí i Apple Mapy možnost ovládání za pomoci gest na trackapadu. Gesto sevření nebo naopak rozevření dvou prstů slouží k přiblížení a oddálení mapy, stejnou službu vám prokáže také dvojité kliknutí. Pokud při dvojitém kliknutí podržíte klávesu Option (Alt), dojde k oddálení. Otáčením prstů na trackpadu můžete otáčet mapu, posunem dvou prstů se zase můžete posouvat po mapě.

Rychlé akce

Potřebujete si vybrané místo na Apple Mapách uložit do seznamu, zjistit si o něm další informace, nebo jej třeba okamžitě kontaktovat? Stačí kliknout na dané místo levým tlačítkem myši, čímž se zobrazí menu, ze kterého se můžete prokliknout na web daného místa, přečíst si o něm na Wikipedii, nebo třeba zobrazit recenze. V horní části zmíněného menu pak najdete tlačítka pro přidání do seznamu míst, k oblíbeným, kontakt nebo sdílení.

.