Zavřít reklamu

V jednom z předchozích článků na Jablíčkáři jsme vám představili několik tipů a triků pro používání Apple Map. Pokud ale patříte spíše mezi příznivce konkurenčních Google Maps, využijete spíše náš dnešní článek, ve kterém vám prozradíme pět způsobů, díky kterým pro vás tato služba bude ještě užitečnější.

Přidejte více lokací

V drtivě většině případů asi řada z nás používá Google Maps k naplánování trasy z bodu A do bodu B. Jsou ale chvíle, kdy je zapotřebí přidat na trasu také body C, D a další. Při plánování své trasy v prostředí webové verze služby Google Maps jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na bod, který chcete přidat do své trasy, a poté vyberte Přidat cíl.

Přidávejte označení

Nestačí vám – ať už z jakéhokoliv důvodu – při ukládání míst na mapách v Google Maps oficiální název místa? Tato služba nabízí kromě jiného také možnost uložení vybrané lokace pod vámi vybraným názvem. Na mapě nejprve kliknutím označte místo, které si chcete pojmenovat. Poté v panelu na levé straně obrazovky vašeho Macu klikněte na Přidat štítek, do textového pole napište název a uložte.

Uložení mapy offline

Potřebujete uložit výsek mapy z Google Maps pro offline použití? Tuto možnost máte nejen v aplikacích, ale také na webu. Nejprve se ujistěte, že se vše potřebné zobrazilo na monitoru vašeho Macu. Poté klikněte na mapu pravým tlačítkem myši a zvolte Vytisknout. Do textového pole v horní části obrazovky můžete přidat poznámku, a poté v pravém horním rohu klikněte na modré tlačítko Vytisknout. Pro uložení mapy na pevný disk vašeho Macu stačí v sekci Tiskárna přepnout z tiskárny na uložení ve formě PDF souboru.

Zobrazte si historii

Někdy je snadné zapomenout na místa, která jste v minulosti navštívili. Také v tomto případě ale platí, že Goole na rozdíl od nás nezapomíná. Součástí Google Maps je také služba s názvem Timeline, díky které si můžete i vy zobrazit historii vašich Google Maps.

Pro zobrazení vaší Google Maps historie navštivte tuto stránku.

Vytvářejte vlastní mapy

Služba Google Maps nabízí také možnost vytváření vlastních map, což se hodí například tehdy, kdy plánujete delší a komplikovanější cestu, nebo když si potřebujete specifickým způsobem uložit více míst na mapě. Pro tyto účely slouží funkce My Maps, která vás vytvořením vlastní mapy provede od A až do Z.

Funkci My Maps můžete využít zde.

.