Zavřít reklamu

Používáte na svém iPhonu nativní aplikaci Počasí? Většina uživatelů se v případě této aplikace jednoduše spokojí s tím, že zkontroluje stav aktuální počasí, případně si zjistí předpověď na další hodiny či dny. S nativním Počasím na vašem iPhonu ale můžete pracovat ještě lépe – v těchto pěti tipech vám vysvětlíme, jak na to.

Detailní informace

Aplikaci Počasí nemusíte zdaleka jen využívat ke zjištění aktuální teploty – jejím prostřednictvím můžete zjistit také čas východu a západu slunce ve vaší lokalitě, rychlost větru nebo třeba UV index. Spusťte aplikaci Počasí a klepněte na kartu lokality, u které potřebujete zjistit příslušné údaje. Nyní zajeďte až zcela dolů pod údaje o teplotách – zde najdete veškeré další detaily.

Rychlý přechod mezi lokacemi

Pokud máte v nativním Počasí na svém iPhonu nastaveno více lokací, může vám možná někdy připadat zdlouhavé přepínání mezi jednotlivými oblastmi. Naštěstí je toto přecházení možné snadno a výrazně zrychlit. Na kartě lokace si můžete ve spodní části všimnout drobné linky s tečkami – pokud tuto linku dlouze stisknete, můžete mezi jednotlivými lokacemi rychleji přecházet za pomoci gesta přejíždění po lince.

Přesun k radaru

Chybí vám v nativním Počasí na iPhonu zobrazení mapy s údaji z radaru? Aplikace jako taková sice tuto funkci nenabízí, můžete se ale k radarovému zobrazení velice rychle a snadno přesunout. Na hlavní obrazovce nativního Počasí stačí zkrátka jen klepnout na ikonku Weather Channel v levém dolním rohu – okamžitě budete přesměrováni na web Weather.com, kde můžete zjistit nejen informace z radaru, ale také řadu dalších zajímavých a užitečných údajů, a to zcela zdarma.

Znečištění vzduchu

U některých vybraných lokací je v nativním Počasí na iPhonu k dispozici také přehledná informace o aktuálním stavu znečištění ovzduší. Dostupnost údajů zjistíte jednoduše tak, že klepnete na vybranou kartu lokality a posunete se pod tabulku s údaji o teplotách – těsně pod touto tabulkou byste měli nalézt řádek, na kterém se nachází příslušný údaj.

pocasi znecisteni vzduchu

Změna pořadí lokalit

V nativní aplikaci Počasí na iPhonu máte možnost přidat si velké množství různých lokalit. Může se ale stát, že vám jejich stávající pořadí nebude vyhovovat. Pokud chcete změnit pořadí zobrazovaných lokalit, klepněte nejprve na kartě libovolné lokality na ikonku linek v pravém dolním rohu. Objeví se vám seznam všech nastavených lokalit, jejichž pořadí můžete měnit tak, že vybranou lokalitu vždy dlouze stisknete a přesunete na požadované místo.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.