Zavřít reklamu

Přístup ze zamčené obrazovky

Začínající uživatele možná překvapí, co vše lze na iPhonu provést ze zamčené obrazovky. Přístup ze zamčené obrazovky k vybraným akcím a součástem systému může být sice na jednu stranu praktický, na druhou stranu ale může do jisté míry ohrožovat vaše soukromí a bezpečí. Pokud chcete upravit přístup ze zamčené obrazovky, spusťte na iPhonu Nastavení -> Face ID a kód, a v sekci Povolit přístup při uzamčení upravte jednotlivá povolení.

Dvoufaktorové ověření

Dvoufaktorové ověření je v dnešní době již prakticky nezbytnost, která vám na vašem iPhonu pomůže ještě o něco lépe chránit váš Apple ID účet. Dvoufaktorové ověření se rozhodně vyplatí aktivovat. Učinit tak můžete v Nastavení -> Panel s vaším jménem -> Heslo a zabezpečení, kde aktivujete dvoufaktorové ověření.

Automatická instalace bezpečnostních aktualizací

Pokud máte iPhone s iOS 16 a novějším, rozhodně vám doporučujeme aktivovat automatickou instalaci bezpečnostních aktualizací. Díky tomu bude k instalaci důležitých bezpečnostních záplat a aktualizací vždy docházet naprosto automaticky na pozadí. Automatickou instalaci bezpečnostních aktualizací aktivujete v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru -> Automatická aktualizace, kde aktivujete možnost Bezpečnostní reakce a systémové soubory.

Bezpečnostní kontrola

Velmi užitečnou součástí novějších verzí operačního systému iOS je takzvaná Bezpečnostní kontrola, v jejímž rámci můžete využít funkce jako Nouzový reset, nebo překontrolovat a rychle upravit, kdo má přístup ke sdíleným položkám. Bezpečnostní kontrole se podrobně věnujeme v jednom ze starších článků na našem sesterském webu.

Uzamčení skrytých a smazaných fotografií

Pokud chcete na iPhonu ještě lépe zabezpečit svá alba s nedávno smazanými a skrytými fotografiemi, můžete je uzamknout za pomoci Face ID nebo Touch ID. Pro uzamčení zmíněných alb spusťte na iPhonu Nastavení -> Fotky, kde následně aktivujete možnost Používat Face ID (případně Používat Touch ID).

.