Zavřít reklamu

Nativní Připomínky jsou skvělou a užitečnou aplikací, kterou můžete používat napříč všemi svými zařízeními. Osobně používám Připomínky nejčastěji na svém iPhonu ve spolupráci s asistentkou Siri, dnes se ale podíváme na to, jak co nejefektivněji využívat nativní Připomínky na Macu.

Skupiny pro dokonalý přehled

Pokud nativní Připomínky využíváte často, jistě se vám zde nahromadily připomínky všeho druhu – některé jsou pracovní, jiné se vztahují k domácnosti, další jsou zase osobní. Novější verze nativních Připomínek umožňuje roztřídění jednotlivých připomínek do skupin, díky čemuž si vytvoříte lepší přehled. Pro vytvoření nového seznamu spusťte na svém Macu Připomínky a v levém dolním rohu klepněte na ikonku “+”. Poté stačí už jen pojmenovat seznam, a můžete začít přidávat nové připomínky.

Drag & Drop

Mac vám například na rozdíl od iPhonu nabízí o něco bohatší možnosti přesouvání obsahu z jedné aplikace do druhé. Jednou z výhod Připomínek je možnost přidávání obrázků a dalšího obsahu, což můžete na Macu snadno provést za pomoci funkce Drag & Drop, chcete-li táhni a pusť. Spusťte na svém Macu Připomínky tak, abyste vedle okna aplikace viděli také obsah, který chcete k připomínce přidat – poté stačí už jen obrázek přetáhnout z původního umístění do vybrané poznámky.

Nastavte výchozí seznam

Součástí nativních Připomínek je hlavní výchozí seznam. Pokud máte v Připomínkách více seznamů, ale při přidávání připomínky žádný z nich nespecifikujete, objeví se nová připomínka právě v tomto výchozím seznamu. Namísto výchozího seznamu můžete ale nastavit ten, který používáte nejčastěji, takže jej pak nebudete muset specifikovat při přidávání nové připomínky. Spusťte na svém Macu Připomínky a na nástrojové liště v horní části obrazovky klepněte na Připomínky -> Předvolby. Výchozí seznam nastavíte v rozbalovacím menu v horní části okna předvoleb.

Hlasové zadávání pro maximální pohodlí

Hlasová asistentka Siri výborně pracuje také s nativními Připomínkami. Problém nastává ve chvíli, pokud chcete zadat připomínku v češtině, kterou Siri bohužel stále ještě neovládá. V takových případech můžete ale na svém Macu využít diktování. Nejprve klikněte na ikonu  v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu, zvolte Předvolby systému -> Klávesnice -> Diktování, kde aktivujete diktování a přiřadíte mu vybranou klávesovou zkratku. Poté stačí v nativních Připomínkách jen kliknout na místo, kam chcete připomínku zadat, stisknout příslušnou klávesovou zkratku, a po zobrazení ikonky mikrofonu začít diktovat.

Sdílejte seznamy

Stejně jako na jiných platformách můžete i v Připomínkách na Macu sdílet jednotlivé seznamy. Spusťte nativní Připomínky a v panelu na levé straně okna aplikace zajeďte kurzorem k seznamu, který chcete sdílet. Počkejte, až se napravo od seznamu objeví ikonka portrétu, a klikněte na ni – poté stačí už jen vybrat požadovaný způsob sdílení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více