Zavřít reklamu

Úpravy odeslaných zpráv

Zprávy, odeslané v rámci nativních Zpráv na Macu, můžete zpětně upravovat. Příjemce zprávy bude o úpravách vždy informován. Pokud chcete ve Zprávách na Macu upravit odeslanou zprávu, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Upravit.

Zrušení odeslané zprávy

Odeslané zprávy můžete také v příslušné nativní aplikaci na Macu vzít zpět, a to v časovém limitu až dvou minut od jejich odeslání. Stačí na omylem odeslanou zprávu kliknout pravým tlačítkem myši a v menu, které se vám zobrazí, následně kliknout na Zrušit odeslání.

Obnovení nedávno smazaných zpráv
Omylem jste na Macu smazali zprávu, které jste se ve skutečnosti nechtěli zbavit? Buďte bez obav, nativní Zprávy v macOS vám umožňují obnovit nedávno smazané zprávy. Spusťte na Macu nativní aplikaci Zprávy a na liště v horní části obrazovky Macu klikněte na Zobrazení -> Nedávno smazané. Zde můžete následně vybrat zprávu, kterou chcete obnovit.

Filtrování neznámých uživatelů
Pokud chcete mít ve zprávách na vašem Macu opravdu dokonalý přehled, můžete si nastavit odfiltrování neznámých uživatelů, díky kterému se vám tyto zprávy budou zobrazovat v samostatném seznamu. Pro aktivaci této funkce spusťte na Macu Zprávy a na liště v horní části obrazovky Macu klikněte na Zobrazení a vyberte požadovaný filtr.

zprávy macos 13 novinky

Označit konverzaci jako nepřečtenou

Dostali jste na Mac zprávu, kterou jste omylem odklili jako přečtenou, ale chcete se k ní vrátit až později a bojíte se, že už byste si jí nevšimli? Může vám pomoci označení vybrané konverzace jako nepřečtené. Stačí na danou konverzaci kliknout pravým tlačítkem myši a v menu, které se vám zobrazí, zvolit Označit jako nepřečtené.

zprávy macos 13 novinky
.