Zavřít reklamu

Safari patří mezi oblíbené prohlížeče nejen na iOS a iPadOS zařízení. S příchodem operačního systému získal tento jablečný prohlížeč řadu nových funkcí a vylepšení, což je obzvlášť znát při jeho používání v prostředí operačního systému iPadOS 14. Pojďme se v našem dnešním článku podívat na pět tipů, které vám umožní použít Safari v iPadOS 14 opravdu naplno.

Sledujte, kdo vás sleduje

Apple neustále zdůrazňuje, že ochrana soukromí uživatelů u něj patří mezi zásadní priority. To se odráží také na způsobu, jakým neustále vylepšuje své aplikace, přičemž Safari není výjimkou. Ve verzi operačního systému iPadOS, která spatřila světlo světa loni na podzim, Apple zavedl u Safari možnost zjistit, jaké sledovací nástroje používají webové stránky, které právě prohlížíte. Při prohlížení v Safari nejprve klepněte na symbol “Aa” v levé části adresního řádku. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí už jen klepnout na položku Zpráva o soukromí.

Apple Pencil naplno

V Safari v iPadOS 14 a novějších verzích můžete také mnohem lépe pracovat s Apple Pencil. Nejprve si v Nastavení -> Obecné -> Klávesnice přidejte anglickou klávesnici. Poté můžete začít využívat funkci, která vám umožňuje zapisovat text do adresního řádku v Safari ručně. Stačí začít zadávat text do textového pole v horní části okna prohlížeče Safari – text se automaticky převede na klasický. Stejně tak můžete tímto způsobem zadávat text do jakéhokoliv textového pole v prostředí prohlížeče Safari. Anglickou klávesnici nemusíte mít aktivovanou, stačí, když si ji přidáte do seznamu klávesnic.

Automatické zavírání karet

Při práci v Safari se snadno může stát, že si v prohlížeči otevřete příliš mnoho karet, přičemž některé z nich přestanete po určité době používat. Pokud se vám nechce dohledávat otevřené nepoužívané karty a ručně je zavírat, můžete si aktivovat možnost jejich automatického zavírání. Na svém iPadu spusťte Nastavení -> Safari. V sekci Panely klepněte na Zavřít panely a poté zvolte, po jak dlouhé době má dojít k jejich automatickému zavření.

Rychlé přidávání do záložek

Přidáváte si v Safari často otevřené webové stránky do záložek? Safari v iPadOS umožňuje rychlé a jednoduché přidání více stránek najednou do složky záložek. Jak na to? V levém horním rohu prohlížeče stačí dlouze stisknout ikonku záložky. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí už jen vybrat položku Přidat záložku pro XX panelů, záložku pojmenovat (nebo vybrat umístění) a uložit.

Zavření všech panelů

Máte ve svém prohlížeči Safari na iPadu otevřeno více oken najednou a nechce se vám je zavírat jednotlivě? Safari v iPadOS nabízí možnost, jak během krátké chvilky rychle a jednoduše zavřít všechny otevřené karty prohlížeče najednou. V pravém horním rohu zkrátka jen dlouze stiskněte ikonku karet a v menu, které se vám objeví, vyberte položku Zavřít karty – poté stačí už je volbu potvrdit.

.