Zavřít reklamu

Jestliže patříte mezi uživatele, kterým k prohlížení webu vyhovuje webový prohlížeč Safari a používáte jej na Macu, tak zbystřete. Dost možná jste si při surfování všimli určité „zajímavosti“. Pokud totiž otevřete nějaký odkaz v novém panelu či okně, tak nedojde k jeho okamžitému načtení. Namísto toho se panel či okno načte poté, co se do něj přesunete. Pozorovat to lze především například u videí na YouTube – pokud si video z tohoto portálu otevřete na nový panel (či do nového okna), tak se přehrávání spustí až poté, co se do něj překliknete. Pokud vám tohle nevyhovuje, tak v tomto článku najdete postup pro změnu této předvolby.

Jak na Macu v Safari nastavit, aby se nové okna a panely načetly ihned po otevření

Chcete-li na vašem macOS zařízení v rámci výchozího prohlížeče Safari nastavit, aby se nově otevřené panely a okna načetly ihned poté, co provedete jejich otevření, tak postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na Macu přesunuli do aktivního okna aplikace Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak v levé části horní lišty klepněte na tučnou záložku Safari.
  • Tímto se zobrazí rozbalovací menu, ve kterém rozklikněte možnost Předvolby…
  • Nyní dojde k otevření dalšího okna, ve kterém je možné spravovat předvolby Safari.
  • V horní části tohoto okna lokalizujte a klepněte na možnost Panely.
  • Zde už jen stačí, abyste zaškrtnuli možnost Aktivovat nové otevřené panely a okna.

Pokud jste vše provedli podle výše uvedeného postupu, tak už se veškeré panely a okna budou ihned po otevření bez čekání načítat. V případě již zmíněného příkladu v podobě YouTube videí to znamená, že se video začne přehrávat ihned a nebude se čekat na to, až se na konkrétní panel či do konkrétního okna přesunete. Veškerý obsah pro vás bude nachystán na pozadí a nebude nutné čekat na jeho načtení, které může být občas zdlouhavé.

.