Zavřít reklamu

Nativní aplikace Zdraví je jakýmsi střediskem veškerých informací a dat o zdraví jablíčkářů. Veškerá tato data dokáže sbírat nejen iPhone, ale primárně Apple Watch, ať už se jedná o ušlé kroky, počet naspaných hodin či třeba spálené kalorie a mnoho dalších. Následně vám Zdraví dokáže poskytnout různé analýzy a doporučení, abyste se cítili lépe a žili zdravěji. Apple se totiž jakožto jeden z mála technologických gigantů skutečně stará o zdraví svých zákazníků. V novém iOS 16 jsme se pak ve Zdraví dočkali nové sekce Léky, která jablíčkářům pomáhá s užíváním léků (či vitamínů). Pojďme se společně podívat na 5 tipů v této nové sekci, abyste Léky mohli využívat na maximum.

Přidání nového léku

Jestliže denně užíváte různě několik léků, tak je nová sekce Léky určená přesně pro vás. Pokud byste si do ní chtěli přidat první lék, tak se nejedná o nic těžkého. Přesuňte se do aplikace Zdraví, kde následně ve spodním menu klepněte na záložku Prohlížení. Poté se přesuňte do sekce s názvem Léky, kde už stačí klepnout na výzvu k přidání nového léku. Následně už si v průvodci nastavte název léku, tvar, barvu a ostatní podrobnosti s rozvrhem užívání. Další léky můžete přidat stisknutím tlačítka Přidat lék.

Užití léku

Řadíte se mezi uživatele, kteří často zapomínají, a zapomínáte si denně užít také potřebné léky? Popřípadě si nejste schopni vzpomenout, jestli jste si už některý z léků dnes užili, anebo nikoliv? Jestliže jste si odpověděli kladně, tak byste měli vědět, že lze novou sekci Léky využít právě také k připomínání užití léků. Díky tomu budete mít vždy přehled o tom, které léky už jste si užili, a nestane se, že byste zapomněli, anebo si lék vzali dvakrát. Rozvrh užívání si nastavíte v průvodci pro přidání nového léku, a pokud byste chtěli lék označit jako užitý, tak buď můžete přímo skrze notifikaci na iPhonu či Apple Watch, která se zobrazí, anebo stačí přejít do Zdraví → Prohlížení → Léky, kde v kategorii Záznamy rozklikněte konkrétní lék, a poté klepněte na Užito.

Úprava rozvrhu a podrobností

Přidali jste si do Zdraví úspěšně první léky, ale zjistili jste, že jste u některých nastavili špatný rozvrh? Popřípadě zkrátka došlo po nějaké době k tomu, že potřebujete rozvrh užívání léků jednoduše upravit? Jestliže ano, tak to není žádný problém, včetně úpravy podrobností. Stačí, abyste přešli do aplikace Zdraví, kde dole rozklikněte Prohlížení, a poté sekci Léky. Tady už jen v kategorii Vaše léky rozklikněte konkrétní lék, a poté už jen níže v kategorii Rozvrh nebo Podrobnosti klepněte podle potřeby na Upravit.

Odstranění léku

Přestali jste některý z léků užívat, anebo jej chcete zkrátka z jakéhokoliv jiného důvodu odstranit? Samozřejmě můžete, není to nic složitého. Stačí, abyste na iPhonu otevřeli aplikaci Zdraví, kde pak dole klepněte na Prohlížení a následně na sekci Léky. Zde v kategorii Vaše léky konkrétní lék k odstranění otevřete, a poté už jen sjeďte úplně dolů a stiskněte možnost Smazat lék. Případně lze lék také archivovat, což se hodí tehdy, pokud jste lék přestali brát jen dočasně, anebo pokud zkrátka existuje možnost, že ho v budoucnu ještě někdy brát budete. Díky archivaci jej pak nebude nutné znova vytvářet, ale pouze jej „vytáhnete“.

Vygenerování PDF přehledu

Patříte mezi jedince, kteří denně užívají mnoho léků? Pokud ano, tak by se vám mohl hodit PDF přehled všech užívaných léků, který si případně můžete klidně vytisknout a kamkoliv připnout, anebo ho vzít s sebou k vašemu doktorovi. Pro vygenerování PDF přehledu s vašimi léky stačí, abyste přešli do aplikace Zdraví, kde pak dole rozklikněte Prohlížení, a poté přejděte do sekce Léky. Zde už jen sjeďte úplně dolů a stiskněte možnost Exportovat PDF, čímž dojde k zobrazení přehledu. Klepnutím na ikonu sdílení už můžete PDF soubor buď sdílet, anebo tisknout či uložit.

.