Zavřít reklamu

Safari na iPhonu se mezi řadou uživatelů těší velké oblibě. Pokud u vás dosud nebyl tento prohlížeč favoritem, a zároveň přemýšlíte o tom, že byste mu možná mohli dát šanci, nenechte si ujít náš dnešní článek se souhrnem tipů a triků, které vás možná přesvědčí o tom, že Safari stojí za to.

Zavření všech karet najednou

Spousta z nás si při procházení internetu otevírá postupně řadu karet s různými webovými stránkami. Pokud je to i váš případ, a zároveň byste v Safari chtěli začít s „čistým štítem“, vězte, že není nutné zavírat jednotlivé karty. V pravém dolním rohu Safari stačí dlouze stisknout ikonku panelů a v menu, které se vám objeví, zvolit Zavřít XY panelů.

Automatické zavření panelů

Další funkcí, která vám může pomoci vyřešit problém s příliš mnoho otevřenými panely, je možnost nastavení jejich automatického zavření po uplynutí určitého časového intervalu. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Safari. Zamiřte do sekce Panely, klepněte na Zavřít panely a vyberte požadovanou možnost.

Znovuotevření nedávno zavřených panelů

Stalo se vám, že jste omylem v Safari na vašem iPhonu zavřeli panely, které jste ve skutečnosti zavřít nechtěli? Nemusíte se obávat, že by vás čekalo opětovné manuální zadávání adres. V pravém dolním rohu klepněte na ikonku panelů a poté podržte ikonku „+“. Objeví se vám malé menu, ze kterého můžete opět otevřít nedávno zavřené panely.

Vyhledání klíčových slov

Máte v Safari na svém iPhonu otevřeno hodně panelů, a potřebujete přitom najít jeden specifický výraz? Není potřeba procházet každý z otevřených panelů zvlášť. V pravém dolním rohu klepněte na ikonku panelů. Proveďte na obrazovce gesto potažení prstem směrem dolů tak, aby se v horní části displeje vašeho iPhonu zobrazila vyhledávací lišta – do té pak stačí jen zadat požadovaný výraz.

Vyhledání slova na stránce

Podobně jako je v Safari na iPhonu možné vyhledat konkrétní výraz při větším počtu otevřených panelů, můžete také vyhledat specifické slovo na webové stránce, na které se právě nacházíte. Klepněte nejprve na vyhledávací lištu v horní části obrazovky a do adresního řádku zadejte požadovaný výraz. Ve výsledcích vyhledávání poté stačí už jen klepnout na daný výraz v sekci Na této stránce.

.