Zavřít reklamu

Většina uživatelů jablečných zařízení využívá k prohlížení internetu nativní prohlížeč Safari. Ten nabízí skvělé funkce a hlavně několik různých výhod, ze kterých mohou čerpat. V rámci nejnovějšího iOS 15 se Safari dočkalo relativně výrazného designového přepracování – konkrétně se adresní řádek přesunul z horní části dolů, byť si tedy uživatelé mohou zvolit, zdali chtějí využívat nové rozhraní, anebo to staré. Kromě toho jsme se dočkali také lepší správy a ovládání rozšíření, možnosti pro úpravu domovské stránky, využívání nových gest a několika dalších funkcí, které rozhodně stojí za to.

Jak na iPhone v Safari nastavit automatické zavírání otevřených panelů

Stejně jako ve všech ostatních prohlížečích fungují i v Safari panely, mezi kterými se můžete jednoduše přepínat a mít tak otevřených vícero webů najednou. Postupem času a využíváním Safari na iPhonu však počet otevřených panelů strmě roste, jelikož je uživatelé pravidelně nezavírají jako například na Macu. To pak může způsobit jednak nepořádek, a jednak snížení výkonu a následné zasekávání Safari či horší fungování. Dobrou zprávou ale je, že si v iOS můžete nastavit, aby se panely v Safari po určité době otevření automaticky zavíraly. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Zde pak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklikněte sekci s názvem Safari.
  • Jakmile tak učiníte, tak se opět přesuňte směrem dolů, a to ke kategorii Panely.
  • Následně v této kategorii rozklikněte poslední možnost Zavřít panely.
  • Tady už si jen stačí zvolit, po jaké době se mají otevřené panely automaticky zavírat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu v Safari nastavit automatické zavírání otevřených panelů po určité době. Konkrétně si můžete nastavit, aby se panely zavíraly po dni, týdnu nebo měsíci. Díky tomu nemusíte mít obavy z toho, že by se v rámci Safari hromadilo nespočet otevřených panelů, které by pak mohly ovlivnit funkčnost nebo výkon při využívání prohlížeče. Pokud byste chtěli v Safari najednou zavřít všechny otevřené panely, tak stačí, abyste v jejich přehledu klepnuli vpravo dole na tlačítko Hotovo, a poté vybrali možnost Zavřít X panelů.

safari automatické zavření panelů ios

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.