Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi věrné čtenáře našeho magazínu, tak už jste jistě postřehli, že se občas věnujeme takovým tématům, která souvisí s opravováním jablečných telefonů a dalších Apple zařízení. Společně už jsme se například podívali na několik tipů a triků, díky kterým se vám bude iPhone (či jiné zařízení) opravovat lépe, v jiných článcích jsme se zase věnovali důležitým informacím, které vám mohou pomoci se samotnou opravou. Jestliže se jakožto fanoušci Applu a opravování občas ocitnete také na YouTube, tak vám možná není cizí kanál Hugh Jeffreys, na kterém se tento mladík věnuje technickým tématům, které souvisí s opravováním či vylepšováním nejen jablečných telefonů.

Jak jistě většina z vás ví, tak každý iPhone XS a novější disponuje možností Dual-SIM. Nejedná se však o klasickou formu Dual-SIM, jak by si někteří neznalí jedinci mohli myslet. Ostatní výrobci chytrých mobilních telefonů poskytují Dual-SIM ve formě dvou fyzickým SIM karet. Obě tyto SIM karty tedy musíte vložit do šuplíčku, který se zasouvá dovnitř telefonu. U novějších iPhonů však dovnitř těla zasouváte šuplíček, do kterého se vleze jen a pouze jedna SIM karta. Druhá SIM karta je totiž digitální – nazývá se eSIM a do zařízení vám ji musí nahrát operátor. Po straně funkčnosti se jedná o jednu a tu samou věc, byť tedy postup pro přidání SIM karty je odlišný. Apple však v Číně, jakožto v jediné oblasti, prodává novější iPhony s možností dvou fyzických Dual-SIM. Obě SIM karty tedy vložíte do jednoho šuplíčku a zasunete je dovnitř do těla zařízení.

iphone 12 fyzická dual sim

Co se týče aktuálně nejnovějšího iPhonu 12, tak v případě, že se vám nějakým způsobem podaří čtečku SIM karty uvnitř iPhonu poškodit, tak je oprava velmi jednoduchá. Čtečka SIM karet u těchto modelů není pevně spájená se základní deskou, namísto toho je připojená jednoduše pomocí konektoru. V případě poškození tak stačí čtečku SIM karet odpojit a jednoduše připojit druhou. Po přečtení předchozího odstavce vás nyní dost možná napadlo, že by se mohla „prohodit“ Dual-SIM čtečka z čínských iPhonů 12 s klasickou čtečkou SIM karet, která se nachází ve všech ostatních iPhonech 12. Přesně tohle se rozhodl vyzkoušet zmíněný YouTuber Hugh Jeffreys na svém stejnojmenném kanále.

Tomu se podařilo na internetu sehnat kompletní kit, s pomocí kterého je výměna klasické SIM čtečky za tu Dual-SIM velmi jednoduchá. Součástí tohoto kitu je kromě samotné čtečky také nový šuplíček, který je nutné využít namísto toho původního, společně se špendlíkem pro vytáhnutí původního šuplíčku. Cena tohoto kitu se pohybovala okolo 500 korun. Co se týče výměny, tak stačí iPhone 12 otevřít, a poté odpojit baterii společně s displejem. K samotné čtečce SIM je jednoduchý přístup bez nutnosti odpojování cokoliv dalšího. Původní SIM čtečku tedy stačí taktéž odpojit, odšroubovat pár šroubků a vytáhnout ven – jen je nutné se ujistit, že máte vytáhlý původní šuplíček. Následně stačí vzít novou Dual-SIM čtečku, vložit ji na místo, přišroubovat a připojit, a poté iPhone 12 opětovně složit. Fyzická Dual-SIM čtečka začne fungovat ihned po zapnutí zařízení, bez nutnosti programování či jiného nastavování. Stačí tedy vzít dvě nano SIM karty, vložit je správně do šuplíčku a je hotovo. eSIM samozřejmě ztratí funkci, takže na „Triple-SIM“ zapomeňte. Na celý postup se můžete podívat ve videu níže.

.