Zavřít reklamu

Mailový klient od Googlu je jeden z nejpoužívanějších a bezesporu také nejlepších klientů nejen pro Android zařízení, ale právě i pro iOS. Na našem magazínu jsme tipy a triky o používání Gmailu rozebírali, aplikace však obsahuje funkcí daleko více, a i proto se na ně podíváme i v dnešním článku.

Plánování odesílání zpráv

Občas se hodí nastavit, v kolik hodin danému uživateli dorazí e-mailová zpráva. Funkce je užitečná například tehdy, kdy prostřednictvím e-mailu zasíláte informace, které chcete, aby se daná osoba dozvěděla až v určitý čas. Pro naplánování klepněte v rozepsané zprávě na ikonu dalších akcí a ze zobrazených možností vyberte Naplánovat odeslání zprávy. Můžete si zvolit z přednastavených časových možností nebo nastavit vlastní čas pro odeslání.

Zabezpečení pomocí dvoufázového ověření

Za pomoci aplikace Gmail si můžete lépe zabezpečit váš účet, kdy se po zadání hesla budete muset ověřit povolením přihlášení daného zařízení. Abyste dvoufázové ověření nastavili, nejprve je nutné se přesunout na tyto stránky. Přihlaste se a klepněte na Zabezpečení, v sekci Dvoufázové ověření vyberte Začínáme a poté zaškrtněte Výzvy Google. Po nastavení všeho potřebného by na vaše zařízení s nainstalovaným Gmailem pokaždé měl přijít požadavek na povolení přihlášení z nového zařízení.

Automatický podpis

Asi každému se někdy stalo, že se při psaní Mailu zapomněl podepsat, a to rozhodně při komunikaci dobrý dojem neudělá. V mailových klientech si však můžete nastavit automatický podpis, přičemž ke každému účtu se může používat jiný. V Gmailu přejděte na ikonu nabídky, následně vyberte Nastavení, rozklikněte potřebný účet a nakonec klikněte na Nastavení podpisu. Aktivujte přepínač Podpis v mobilu a napište text, který chcete v podpisu mít.

Změna výchozích aplikací

Ve smartphonech od Applu je defaultně nastaveno otevírání odkazů, kalendáře nebo například mapových podkladů v nativních aplikacích, to však nemusí vyhovovat každému. Pokud tedy rádi používáte aplikace od Googlu, v Gmailu si je jako výchozí můžete nastavit. Otevřete nabídku, poté přejděte do Nastavení a zde sjeďte o něco níže k sekci Výchozí aplikace. Ty můžete změnit pro prohlížeč, kalendář, navigaci mezi místy a navigaci ze současné polohy.

Nastavení výchozího motivu

Od vydání iOS 13 jsme se v systému dočkali vytouženého tmavého režimu, a postupně přibývaly aplikace, které jej podporovaly. Mezi nimi je i Gmail, navíc si v něm můžete nastavit, aby se motivem přizpůsoboval systémovému nastavení nebo zapnout světlý či tmavý motiv. Klepněte na ikonu nabídky, přejděte do Nastavení a v sekci Motiv si vyberte z možností světlý, tmavý nebo výchozí nastavení.

.