Zavřít reklamu

Pokud byste se zeptali, co českým uživatelům v jablečném světě nejvíce chybí, tak s největší pravděpodobností získáte ve většině případech jednoznačnou odpověď – česká Siri. Je to již několik dlouhých let, co (nejen) v tuzemsku o českou Siri „bojujeme“ – bohužel však s rozhodnutím Applu nic moc nezmůžeme a nezbývá nám nic jiného než čekat. Pravdou ale je, že Siri není prozatím dostupná ani v mnoha ostatních jazycích, které jsou ve světě oproti češtině o mnoho rozšířenější. V dnešní době není ani takový problém využít k ovládání Siri angličtinu, jelikož tento jazyk ovládá kdekdo – je ale spíše nepříjemné psát například zprávy v angličtině. Těmto trablím by podle posledních informací mohl být konec.

Jestliže se v jablečném světě vyznáte a sledujete v něm naprosto všechno, tak vám s největší pravděpodobností neunikla speciální mikrostránka jobs.apple.com. Tuto stránku sledují jednak především takoví jedinci, kteří mají zájem stát se součástí kalifornského giganta, jednak ji ale mohou sledovat také všichni ostatní příznivci. Čas od času totiž tato stránka dokáže prozradit, co má jablečná společnost v blízké budoucnosti za lubem. K možnému vyzrazení plánů dost možná došlo i teď, jelikož momentálně na zmíněné stránce najdete hned dva nové inzeráty, které úzce souvisí s možným vývojem české Siri. Konkrétně na svých stránkách Apple hledá nové tváře, a to přesně pro pozice Annotation Analyst – Czech Speaking a Technical Translator – Czech.

V rámci první zmíněné pozice je hlavní náplní analýza hlasových příkazů pro Siri v českém jazyce. Po provedené analýze by poté dotyčný jedinec měl českou Siri analyzované hlasové příkazy naučit. Náplň druhé zmíněné pozice je poté primárně zaměřená na softwarové technické překlady. Ani u jedné z těchto pozic však nenajdete žádné konkrétnější informace, které by dokázaly přesně potvrdit, že se dočkáme české Siri, což je samozřejmě pochopitelné. Na druhou stranu je ale k těmto pozicím vyžadována vynikající znalost češtiny, a to jak slovem, tak i písmem a poslechem. Obě tato místa jsou vypsána pro irské ústředí Applu v Corku, ve kterém se často pracuje na nových a obrovských projektech. Rozšíření Siri do dalších světových jazyků rozhodně velkým projektem je, takže i v tomto případě vše směřuje na možný vývoj české Siri. O jednu z pozic se můžete klidně začít zajímat i vy – kdo ví, třeba zrovna vy budete na české Siri pracovat.

siri iphone
Zdroj: Unsplash
Témata: , ,
.