Zavřít reklamu

S jednotlivými aktualizacemi operačních systémů doznaly nativní Mapy poměrně mnoho vylepšení, a i přesto, že v našich končinách stále mezi nejoblíbenější navigační aplikace nepatří, existuje skupina lidí, která ji používá. Na Mapy jsme sice článek již psali, všechny zajímavé funkce ale pokryty nebyly. Proto se i dnes na tuto aplikaci zaměříme.

Vyhledávání zajímavých míst v okolí podle kategorií

Apple již velice dlouhou dobu umožňuje uživatelům podobně jako Google Mapy vyhledávat místa v okolí podle kategorií, v České republice však tato funkce byla dlouhou dobu nedostupná. Nyní ji ale Apple do mnoha zemí včetně té naší rozšířil. Pro aktivaci stačí v aplikaci klepnout na vyhledávací pole. Nad ním se vám objeví kategorie, ze kterých si již můžete jednoduše vybrat.

Nastavení hlasové navigace

Hlasová navigace v Apple Mapách je opravdu podrobná, někoho však může spíše rušit nebo ji chce naopak upřednostnit před hudbou z telefonu. Pro změnu toho, jak se bude chovat, přejděte do nativního Nastavení, zde klepněte na Mapy a nakonec vyberte Navigace a rady. V sekci Hlasitost hlasové navigace vyberte z možností Bez hlasové navigace, Tichý zvuk, Normální hlasitost a Hlasitý zvuk. Dále můžete (de)aktivovat přepínače Pozastavit mluvené audio a Navigační pokyny probudí zařízení. Pro zobrazení přímo v Mapách stačí při zapnuté navigaci klepnout na ikonu příjezdu a z vybraných možností rozkliknout sekci Zvuk.

Zobrazení náhledu navigačních pokynů

Delší cesty v autě nebaví asi nikoho a občas se může hodit informace, jak složitá cesta bude. Pro zobrazení všech navigačních pokynů, které při cestě ještě dostanete, klepněte na ikonu příjezdu a poté klikněte na Podrobnosti. Vše uvidíte velice přehledně na jednom místě.

Přidání chybějícího místa

Že by Apple Maps zahrnovaly všechna místa v Česku se rozhodně říci nedá, a například oproti konkurenčním Google Maps mají ještě co dohánět. Pokud tedy narazíte na významné místo, které v Mapách od Applu chybí, stačí jej v aplikaci přidat klepnutím na ikonu i v kroužku vpravo nahoře a dále na Přidat chybějící místo. Vyberte si, jestli se jedná o ulici nebo adresu, podnik nebo orientační bod či jiné místo. Na zobrazené mapě místo najděte, zadejte název a přidejte fotografie a informace. Pak už stačí jen vše poslat kliknutím na tlačítko Odeslat.

Úprava jednotek vzdálenosti

Je asi jasné, že drtivá většina z nás používá zobrazení v kilometrech, pokud jste si ale toto nastavení změnili omylem nebo naopak chcete mít jednotky v mílích, v Mapách si můžete vybrat. Přesuňte se do Nastavení, kde rozklikněte Mapy a u sekce Vzdálenosti vyberte z možností V mílích a V kilometrech.

.