Zavřít reklamu

I když se to může zdát nepravděpodobné, na telefonech od Applu používání kalendáře od konkurenční společnosti smysl dává, dokonce by se dalo říct, že kalifornskou společnost Google v mnohém předčil. V dnešním článku se na Google Kalendář zaměříme a ukážeme si funkce, o kterých jste možná ještě nevěděli.

Synchronizace událostí z Gmailu

Pokud jako primární e-mailovou adresu používáte tu od Googlu, jistě si skrze ni objednáváte rezervace stolů v restauracích, letenky nebo místenky. Různé akce se ale nashromáždí a neustále si vytvářet události zrovna komfortní není. Google Kalendář ale nabízí pohodlné řešení. V aplikaci klepněte vlevo nahoře na ikonu nabídky, přejděte do Nastavení a vyberte Události z Gmailu. U všech kalendářů (de)aktivujte přepínač Přidávat události z Gmailu, a nastavte jejich viditelnost, přičemž se vám nabízí možnosti Pouze já, Soukromá a Výchozí viditelnost kalendáře.

Sdílení kalendáře s ostatními

Jestli potřebujete plánovat akce s rodinou, kamarády nebo firmou, hodí se použít právě sdílený kalendář. V rodině je sice velmi pravděpodobné, že máte aktivované vestavěné rodinné sdílení od Applu, toto se však nemusí každému jevit jako nejlepší řešení, a navíc je nepoužitelné tehdy, když někdo ze členů rodiny nevlastní Apple produkt. Abyste tedy kalendář sdíleli, přesuňte se na stránky Kalendáře Google, vlevo rozbalte sekci Moje kalendáře, umístěte kurzor na potřebný kalendář a pak rozklikněte ikonu dalších možností. Zde vyberte Nastavení a sdílení, a v sekci Sdílet s konkrétními lidmmi klikněte na Přidat lidi. Zadejte e-mailové adresy, pokud chcete, upravte nastavení oprávnění a následně vše potvrďte tlačítkem Odeslat. Příjemci dorazí pozvánka, kterou bude muset potvrdit.

Přidávání připomínek

V Google Kalendáři si opravdu jednoduše můžete vytvářet připomínky. Ty se navíc budou sdílet s ostatními, pokud je přidáte do správného kalendáře. Nejprve klepněte na ikonu pro vytvoření události, následně na Připomenutí a zadejte text připomínky. Poté nastavte datum, (de)aktivujte přepínač Celodenní a vyberte, jestli se má připomínka opakovat. Nakonec klepněte na Uložit.

Nastavení výchozí délky události

Při vytváření událostí nemáte vždy čas posílat pozvánky nebo nastavovat délku, výchozí čas trvání události však můžete změnit. Vlevo nahoře klikněte na ikonu nabídky, dále se přesuňte do Nastavení a po rozkliknutí sekce Obecné najděte Výchozí trvání události. U každého kalendáře zvlášť jej můžete změnit, na výběr máte z možností Bez času ukončení, 15 minut, 30 minut, 60 minut, 90 minut a 120 minut.

Zaslání hromadného e-mailu všem pozvaným

Pokud na určitou událost, na kterou jste dostali v Google Kalendáři pozvánku, nemůžete přijít, je poměrně jednoduché zaškrtnout nepřítomnost. Na druhou stranu se občas hodí uvést důvod, proč nedorazíte, nebo například to, že dorazíte později. V aplikaci od Googlu máte možnost jen za pomoci několika kroků poslat všem pozvaným e-mailovou zprávu. Otevřete potřebnou událost, klepněte na Další akce a poté na Poslat e-mail hostům. Zde se už otevře e-mailová aplikace, prostřednictvím které můžete zprávu zaslat.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.