Zavřít reklamu

V průběhu tohoto týdne budeme v rámci našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu ještě nějakou chvíli pokračovat v tematice Kalendáře v prostředí macOS. V dnešním díle se zaměříme na přizpůsobení Kalendáře, změny předvoleb a práci s jednotlivými kalendáři.

Pro změnu předvoleb u vašich účtů v nativním Kalendáři na Macu nejprve na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho počítače na Kalendář -> Předvolby. V sekci Obecné můžete měnit způsob zobrazení vašich kalendářů, sekce Účty zase slouží k přidávání, mazání, zapínání a vypínání jednotlivých kalendářních účtů. V sekci Upozornění můžete nastavovat veškeré notifikace ohledně událostí a nastavovat předvolby oznámení, v sekci Pokročilé lze zvolit nastavení, jako je podpora časového pásma nebo zobrazení čísla týdnů, a vymazat seznam uložených míst konání a účastníků. Pokud například chcete skrýt narozeninový kalendář s údaji o narozeninách osob, nalezených v Kontaktech, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Kalendář -> Předvolby -> Obecné. Kalendář přidáte nebo odstraníte zaškrtnutím políčka Zobrazit narozeninový kalendář. Podobným způsobem můžete nastavit například také zobrazení kalendáře se svátky. Pokud chcete přidat, odebrat nebo změnit datum narozenin, musíte tak učinit v nativních Kontaktech v sekci informací o daném kontaktu.

V nastavení Kalendáře si můžete také přizpůsobit počet zobrazovaných dnů a hodin – učiníte tak po kliknutí na Kalendář -> Předvolby -> Obecné na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu. Pro změnu časového pásma klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Kalendář -> Předvolby -> Pokročilé. Zvolte Zapnout podporu časového pásma, v okně Kalendáře klikněte na místní nabídku vlevo od pole hledání, a vyberte požadované časové pásmo.

.