Zavřít reklamu

Apple na svých nativních aplikacích neustále pracuje. Perfektním důkazem toho je webový prohlížeč Safari, který s příchodem iOS 13 prošel poměrně mnoha změnami. Pokud Safari aktivně používáte, najdete v tomto článku několik tipů, díky kterým bude práce v prohlížeči efektivnější.

Změna výchozího vyhledávače

V Safari je automaticky nastaven výchozí vyhledávač Google, pokud vám ale z nějakého důvodu nevyhovuje nebo chcete vyzkoušet jiný, není to žádný problém. Stačí otevřít Nastavení, přesunout se do Safari a klepnout na Vyhledávač. Zde máte nabídku, ve které najdete Google, Yahoo, Bing a DuckDuckGo. Právě poslední zmiňovaný používám a mohu jej jedině doporučit.

Zapnutí verze stránky pro počítač

Pokud na telefonu procházíte web, všechny prohlížeče zpravidla automaticky načítají mobilní verze stránek. Ve většině případů je to výhoda, ale občas mohou být mobilní verze o některé funkce ochuzeny. Abyste načetli úplnou verzi stránky, příslušný web si otevřete, vlevo nahoře klepněte na Volby formátu a vyberte možnost Úplná verze stránky. Chvíli počkejte, než se web v plné verzi načte.

Automatické vyplňování formulářů

Není úplně záživné se neustále registrovat na servery nebo v eshopech vyplňovat čísla platebních karet či kontaktní údaje. Safari vám vše může usnadnit. Přejděte do Nastavení, vyberte Safari a klepněte na Vyplňování. Zde zapněte přepínač Použít kontaktní údaje a v části Moje info vyberte z kontaktů svoji vizitku, kterou byste měli mít v kontaktech uloženou. Ponechte zapnutý přepínač Platební karty a klepněte na tlačítko Uložené platební karty, kde můžete po autorizaci obličejem nebo otiskem prstu karty přidávat nebo odstranit.

Automatické zavírání panelů

Při častém používání webového prohlížeče se může stát, že si procházíte několik stránek a jednotlivé panely si zapomínáte zavírat. V této chvíli je ale poměrně častým problémem to, že se v obrovském množství otevřených panelů je horší zorientovat. Pokud chcete automatiky nepoužívané panely zavírat, otevřete Nastavení, přesuňte se k Safari a klikněte na Zavřít panely. Vyberte si, jestli je chcete zavírat ručně, po dni, týdnu či měsíci.

Změna místa stahování

S příchodem iOS a iPadOS 13 můžete v Safari velice jednoduše stahovat. Ve výchozím nastavení se soubory stahují na iCloud, což je pro synchronizaci mezi zařízeními skvělé, pokud však máte na iCloudu málo místa, ideální řešení to není. Otevřete Nastavení, přesuňte se do Safari a poté vyberte Stahování. Máte na výběr z možností iCloud Drive, V mém iPhonu nebo Jiné, kde si můžete pro stahování vytvořit kdekoliv na iCloudu nebo v telefonu složku. Bohužel chybí podpora jiných úložišť jako jsou OneDrive, Google Drive či Dropbox.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více