Zavřít reklamu

Asi každý z nás někdy použil sociální síť YouTube, která je mezi uživateli velice oblíbená jak na zábavu, tak na dozvídání se nových informací. Dnes se zaměříme na užitečné funkce, o kterých jste možná ještě nevěděli.

Odesílání videí z telefonu do televize

Pokud vlastníte chytrou televizi, můžete ovládat YouTube prostřednictvím telefonu, aniž byste k televizi chodili. Připojte telefon nebo tablet ke stejné Wi‑Fi síti, ke které je připojená televize, dále otevřete YouTube a v levém horním rohu klepněte na ikonu Odesílat. Ze seznamu vyberte zařízení, do kterého chcete video posílat. Aplikace YouTube dokonce podporuje i přehrávání skrze AirPlay.

Kvalita videa

Často se vám může stát, že video, které přehráváte, je nekvalitní nebo si naopak YouTube pouštíte přes mobilní data, která potřebujete ušetřit. Kvalitu videa snížíte tak, že při přehrávání klepnete na ikonu tří teček vpravo nahoře a vyberete možnost Kvalita videa. V této nabídce si můžete zvolit, jestli chcete přehrávat ve 144p, 240p, 360p, 480p, 720p, 1080p a dalších kvalitách, popřípadě můžete YouTube nechat kvalitu zvolit automaticky podle internetového připojení.

Přehrávání videí na pozadí

Skrze aplikaci YouTube můžete přehrávat s uzamčeným telefonem pouze tehdy, když máte zakoupenou službu YouTube Premium. V App Storu existuje několik aplikací, které přehrávání na pozadí umožňují, Apple je ale často průběžně maže. Pokud však i přesto chcete využívat na svém telefonu YouTube na pozadí, existuje jednoduché řešení. Otevřete aplikaci Safari, přejděte na stránky YouTube a vlevo nahoře klepněte na ikonu Aa, kde klepněte na možnost Úplná verze stránky. Poté spusťte video a přejděte na domovskou obrazovku. Tímto dojde k pozastavení videa, vy však nyní gestem otevřete Ovládací centrum, kde poté stačí ve widgetu přehrávání klepnout na tlačítko Přehrát. Od této chvíle můžete s telefonem pracovat nebo jej mít zamknutý a YouTube nerušeně poslouchat na pozadí.

Připomenutí pauzy

Jistě to znáte: chcete zhlédnout jedno video a nakonec u nich strávíte několik hodin. Abyste tomuto zamezili, můžete si nastavit, aby vám YouTube připomenul, že se na videa díváte příliš dlouho. V aplikaci YouTube klepněte na ikonu Váš účet, přesuňte se do Nastavení a klikněte na možnost Připomenout mi, že si mám dát pauzu. Zvolte si frekvenci, po jaké době vám YouTube pauzu připomene. Pro dokončení nastavení klepněte na OK.

Zobrazení doby přehrávání

Pokud vás zajímá, kolik času na YouTube trávíte, není nic těžkého to zjistit. V aplikaci YouTube vyberte sekci Váš účet, kde přejděte na možnost Doba přehrávání. Zobrazí se vám denní průměr z posledních 7 dní, přičemž si můžete přečíst, kolik minut či hodin jste sledováním videí trávili každý den zvlášť.

.