Zavřít reklamu

I přes mírně klesající popularitu je Facebook stále nejpoužívanější sociální síť, která nabízí nepřeberné množství funkcí a má obrovskou základnu uživatelů. Proto si ukážeme několik funkcí, které se vám při používání rozhodně mohou hodit.

Nastavení dvoufázového ověření

Pokud si přes Facebook posíláte důvěryhodné údaje, není od věci si nastavit, abyste se kromě hesla ověřovali ještě dalším způsobem. Toto nastavíte tak, že vpravo dole klepnete na ikonu tří čar, vyberete ikonu Nastavení a soukromí, kliknete na Nastavení a poté na Zabezpečení a přihlašování. Zde klepněte na Použít dvoufázové ověření, kde si vyberte, zda chcete k ověření použít autentifikační aplikaci nebo SMS.

Vložení alternativního popisku k fotce

Jestli máte v přátelích někoho, kdo má problémy se zrakem, Facebook podporuje alternativní popisy, které fungují tak, že nejsou viditelné, přečte je pouze odečítač obrazovky. K fotce přidáte popisek tak, že na ni po vytvoření příspěvku klepnete, vyberete možnost Další a pak Upravit alternativní text či Přepsat vygenerovaný alternativní text. Až jej budete mít dopsaný, klikněte na Uložit.

Sledování času stráveného na Facebooku

Sociální sítě jsou skvělým nástrojem ke komunikaci či zábavě, poměrně jednoduše se vám ale může stát, že na nich začnete trávit příliš mnoho času. Pokud svůj čas chcete na Facebooku omezit, klepněte na ikonu tří čar, poté na Nastavení a soukromí a nakonec na Váš čas na Facebooku. Tady si můžete zobrazit, kolik času denně či týdně na Facebooku trávíte. Také je zde možné si zapnout tichý režim nebo jej na určitý časový úsek naplánovat.

Přizpůsobení jednotlivých upozornění ve skupinách

Facebook je velmi dobře použitelný nástroj na domlouvání se ve skupinách. Jestli si však chcete upozornění z jednotlivých skupin přizpůsobit, tak dole klepněte na Skupiny, poté přejděte do Nastavení a dále na Upozornění. U každé skupiny zvlášť si můžete zvolit z možností Všechny příspěvky, Nejdůležitější, Příspěvky přátel nebo Vypnuto.

Zjištění toho, co o vás Facebook ví

Facebook má se soukromím problémy a někdy může být až děsivé, kolik informací o svých uživatelích je schopen zjistit. Pokud tyto informace chcete najít, přejděte na ikonu tří čar, opět klepněte na Nastavení a soukromí, dále na Přehled soukromí a nakonec na Zkontrolovat si předvolby pro reklamy.. Možná budete překvapeni, kolik informací o vašich zájmech, koníčcích či jiných aktivitách o vás Facebook má.

.