Zavřít reklamu

Spotify patří v hudebních streamovacích službách mezi nejoblíbenější aplikaci na světě. Napovídá tomu i fakt, že Spotify aktivně využívá přes 250 milionů uživatelů, předplatné si poté platí cca 130 milionů z nich. Co se týče Apple Music, tak to v počtu aktivních uživatelů za Spotify, zaostává a chlubí se cca 60 miliony uživateli. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5+5 triků v aplikaci Spotify, kdy prvních pět triků naleznete pomocí odkazu na níže na našem sesterském webu Letem světem Applem, dalších pět triků poté naleznete níže v tomto článku. Neotálejme tedy zbytečně a vrhněme se přímo na věc.

Společné playlisty

Spotify je perfektní streamovací služba, díky které lze jednoduše vytvářet různé playlisty. Pokud máte ve Spotify přidané nějaké kamarády, tak si dokonce můžete vytvořit tzv. Společný playlist. Ten se od toho klasického liší tím, že do něj mohou skladby přidávat i ostatní uživatelé, kterým playlist nasdílíte. Pokud chcete vytvořit společný playlist, tak se ve Spotify ve spodním menu přesuňte do Tvoje knihovna. Zde poté klepněte na tlačítko Vytvořit playlist. Po zadání názvu už jen stačí, abyste vpravo klepnuli na ikonu tří teček, a poté z menu vybrali možnost Označit jako společný. Stejně to můžete udělat i u již existujících playlistů. Pokud chcete playlist změnit zpět na klasický, tak postupujte stejně, jen v menu zvolte možnost Odebrat status společného.

Přehrávání na jiných zařízeních

Mezi jednu z největších nevýhod používání Apple Music patří, že si nemůžete jednoduše změnit zdroj, ze kterého má hudba hrát. Pokud tedy například chcete v Apple Music jednoduše přepnout zdroj z iPhonu na Mac, není to možné (jedině přes AirPlay). V tomto případě má Spotify navrch, jelikož si v něm můžete jednoduše přepínat zdroje, včetně Macu či MacBooku a ostatních zařízení. Pokud chcete ve Spotify zdroj změnit, tak je postup velmi jednoduchý – stačí se přepnout do přehrávače hudby, a poté vlevo dole klepnout na ikonu počítače. Zde už si jednoduše stačí vybrat zařízení, na kterém se má přehrávání spustit. Poté můžete okno zavřít.

Odstranění cache

Spotify patří mezi jednu z mála aplikací, ve které můžete jednoduše stisknutím jediného tlačítka vymazat paměť cache (mezipaměť). Paměť cache se může postupně naplnit různými daty a pokud ji čas od času nevymažete, může mít až několik gigabajtů, které se rozhodně hodí na jiná data. V případě, že chcete ve Spotify provést odstranění cache, tak se do aplikace přesuňte, a poté vlevo dole klepněte na záložku Domů. Zde poté vpravo nahoře klepněte na ikonu ozubeného kola. V menu poté rozklikněte možnost Uložení, kde pro odstranění cache klepněte na tlačítko Vymazat mezipaměť. Akci poté stačí v dialogovém okně potvrdit stisknutím Vymazat mezipaměť.

Soukromá relace

Pokud jste někdy používali Spotify bez předplatného, tak jistě víte, že se v reklamách mezi skladbami nacházely reklamy. V jedná z těchto reklam je řečeno, že je Spotify lepší s přáteli. To je sice pravda – mnoho funkcí lze využít právě s přáteli, včetně zobrazení toho, co zrovna vy či vaši přátelé poslouchají. V určitých situacích však nechcete, aby ostatní viděli, co posloucháte – může to být například kvůli nějakému těžkému období, které se snažíte překonat hudbou, anebo z jakéhokoliv jiného důvodu. Pokud chcete tzv. Soukromou relaci, při které ostatní nevidí, co posloucháte, aktivovat, tak přejděte ve Spotify ve spodním menu do sekce Domů. Zde poté vpravo nahoře klepněte na ikonu ozubeného kola, a poté se přesuňte do sekce Sociální sítě. Zde stačí aktivovat funkci Soukromá relace. Poté nikdo z vašich přátel neuvidí, co posloucháte.

Obnovení playlistů

Stalo se vám, že jste omylem smazali nějaký playlist? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak si dost možná můžete myslet, že už není cesty zpět. Spotify bohužel nedisponuje sekcí Nedávno smazané, jako například nativní aplikace Fotky, ale i tak pořád existuje možnost, díky které lze playlisty obnovit, a to mimo aplikaci. Pokud chcete smazané playlisty obnovit, tak se přesuňte do webového rozhraní Spotify a přihlaste se. Po přihlášení stačí vpravo nahoře klepnout na váš profil, a poté vybrat možnost Účet. Zde se poté v levém menu přesuňte do sekce Obnovit playlisty. Pokud jste nějaký playlist smazali, tak se možnost pro jeho obnovu zobrazí právě zde.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Mám tu ještě jeden trik, který jsem dřív dělal – stáhněte si vaše playlisty, dejte se na offline režim a druhý člověk, který má vaše přihlašovací údaje na spotify může poslouchat na vašem účtu ve stejnou chvíli.

celý text

Čtěte více.