Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vás nově budeme postupně seznamovat s různými zajímavými zkratkami pro iOS. Zkratkou pro dnešní den bude Playlist Converter, s jehož pomocí můžete snadno převést své seznamy skladeb ze Spotify do Apple Music.

Zkratka s názvem Playlist Converter je dílem uživatele s přezdívkou laloz8, který se o ni před dvěma lety podělil na diskuzní platformě Reddit. S pomocí této zkratky dojde k vytvoření odkazu vámi vybraného seznamu skladeb ve streamovací službě Spotify, poté jej můžete snadno a rychle nechat převést do Apple Music. Zkratku uvítají zejména ti, kteří přecházejí ze Spotify na Apple Music, a pro které by bylo ruční sestavování všech oblíbených playlistů zbytečně zdlouhavé a náročné. Zkratku jsme vyzkoušeli na vlastní kůži, funguje relativně rychle (záleží na délce playlistu), spolehlivě a bez problémů. Je ale potřeba upozornit na to, že počet převedených skladeb v playlistu je omezen na pouhé tři desítky.

Abyste si mohli zkratku nainstalovat, je potřeba její odkaz otevřít v prohlížeči Safari na iPhonu, ve kterém ji chcete použít. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek. Zkratku stáhnete klepnutím na tlačítko Použít zkratku. Je také zapotřebí povolit přístup zkratky k vaší knihovně na Apple Music.

Zkratku Playlist Converter stáhnete zde

.