Zavřít reklamu

Právě WhatsApp je nejrozšířenější komunikační platformou na světě. Každá novinka je zde tedy velice očekávaná, zároveň ale záleží na tom, aby byla maximálně funkční a odladěná od samého začátku proto, protože může oslovit doslova miliardy lidí. I proto má Meta pro svou platformu beta program, který často prozradí chystané novinky. 

Dva účty v jednom telefonu 

V případě Android světa to známe, kdy můžete třeba na Samsung telefonech používat dva účty WhatsAppu, i když jistou oklikou skrze dalšího klienta. Nyní se vše mění, protože Meta představila možnost přihlášení se ke dvěma účtům v rámci jedné aplikace současně. K přepnutí se mezi pracovním a soukromým účtem se tak nemusíte odhlašovat nebo právě podmínku aplikace nějak obcházet. K vytvoření druhého účtu ale logicky potřebujete druhé telefonní číslo. 

Automatické mazání zpráv 

Mluvilo se o ní už dlouho a beta testeři již konečně funkci automatického mazání zpráv mohou zkoušet. Znamená to, že se dříve či později dostane i v rámci aktualizace do ostré aplikace. Funkce odesílateli umožní nastavit třeba to, aby se příjemci zobrazila příchozí fotografie jen jednou. Screenshot takového záznamu pořídit ale nepůjde právě s ohledem na soukromí a bezpečnost. Spolu s tím půjde přehrát třeba i hlasovou zprávu jen jedenkrát a pak se ta sama smaže. 

WhatsApp-automaticke-mazani-zprav

WhatsApp pro iPad 

Aplikaci můžete aktivně využívat na smartphonech, Macu i na webu, na tablety se ale tak nějak zapomínalo – stejně jako Meta ignoruje na iPadech také aplikaci Instagramu. WhatsApp je ale přece jen o komunikaci a má tedy pravděpodobně větší potenciál v nějaké návratnosti. Verze WhatsAppu pro iPad je již k dispozici v rámci testovací platformy TestFlight, takže je to jen otázka času, kdy bude titul oficiálně vydaný. Je však velice pravděpodobné, že si ještě nějaký ten měsíc počkáme. 

WhatsApp-iPad.jpg

Chystaný barevný redesign 

WhatsApp chystá také poměrně velký redesign vzhledu. Už na začátku června byla pozorována změna barvy pozadí, které se měnilo ze zelené na bílou, kdy to pomůže přehlednějšímu rozhraní. Přepracování ale dozná i horní lišta a její tlačítko nabídky, které je vpravo nahoře vedle profilové fotografie.  

WA_NEW_INTERFACE_WITH_GREEN_APP_LOGO_ANDROID.jpg

Aktualizace stavu pomocí avatarů 

Tato novinka umožňuje uživatelům odpovídat na aktualizace stavu pomocí avatarů, což poskytuje další expresivní a interaktivní způsob, jak komunikovat se svými kontakty. Tato funkce je dostupná některým beta testerům, kteří si nainstalují nejnovější verzi WhatsApp beta pro Android i iOS. 

WA_AVATAR_REPLY_FEATURE_STATUS_UPDATE_ANDROID
.