Zavřít reklamu

Vypadá to, že nové podmínky používání platformy WhatsApp, které se ve všech možných pádech skloňují již od počátku letošního roku, nakonec nebudou mít na uživatele takový dopad, jak se původně očekávalo. Řada uživatelů se již kvůli těmto podmínkám rozhodla, že dá WhatsAppu sbohem, jiní zase počítali s tím, že pokud na ně nepřistoupí, budou jim postupně omezovány funkce příslušné aplikace. Nyní se ale ukazuje, že se WhatsApp nakonec rozhodl nebýt na uživatele tolik přísný. V druhé části našeho dnešního souhrnu bude řeč o sociální síti Twitter – ta se podle všeho chystá u svých tweetů zavést nové reakce ve stylu Facebooku.

WhatsApp neomezí váš účet, pokud neodsouhlasíte podmínky používání

Prakticky od počátku letošního roku je jedním z hojně diskutovaných témat komunikační platforma WhatsApp, respektive nové podmínky jejího používání. Právě kvůli nim se ještě před jejich vstoupením v platnost řada uživatelů rozhodla přejít ke konkurenčním aplikacím. Zmíněné podmínky vstoupily v platnost 15. května a WhatsApp vydal k této příležitosti poměrně podrobnou zprávu o tom, co čeká uživatele, kteří tyto podmínky neodsouhlasí – jednalo se v podstatě o postupné omezování jejich účtů. Nyní to ale vypadá, že vedení WhatsAppu opět změnilo svůj postoj k těmto opatřením. V prohlášení pro server TheNexWeb mluvčí WhatsAppu uvedl, že na základě nedávných diskuzí s odborníky na soukromí a dalšími osobami se vedení WhatsAppu rozhodlo, že v současné chvíli nebude plánovat žádná omezení v oblasti fungování svých aplikací pro ty, kteří se rozhodnou nepřistoupit na nové podmínky užívání. “Namísto toho budeme i nadále uživatelům čas od času připomínat, že je k dispozici aktualizace,” stojí ve zmíněném prohlášení. WhatsApp zároveň také aktualizoval svou stránku podpory, na které nyní uvádí, že žádné omezování funkcí příslušných aplikací není (zatím) v plánu.

Chystá Twitter reakce ve stylu Facebooku?

Sociální síť Twitter v poslední době přidává řadu zajímavých změn. Některé jsou většího rozsahu a významu – například audio chatovací platforma Spaces, zatímco jiné jsou spíše drobnější a nenápadné. Expertka Jane Manchun Wong na svém twitterovém účtu koncem minulého týdne zveřejnila zajímavou zprávu, podle které by se uživatelé Twitteru mohli již v brzké budoucnosti dočkat další nové funkce. Tentokrát by mělo jít o možnost reagování na tweety za pomoci emotikonů – podobně jako to umožňuje například sociální síť Facebook. Své tvrzení Wong dokládá fotografiemi, na kterých můžeme vidět obrázkové reakce s popisky jako Haha, Cheer, Hmm nebo třeba Sad. Facebook zavedl možnost reakcí pomoci emotikonů již v roce 2016, Twitter ale na rozdíl od něj podle všeho nejspíš nenabídne možnost „vzteklé“ reakce.

Server TheVerge v této souvislosti uvedl, že důvodem může být fakt, že vztek je na Twitteru možné vyjádřit zkrátka pomocí odpovědi na daný tweet, případně jeho retweetnutím. O tom, že by zmíněné reakce skutečně mohly být v dohledné budoucnosti k dispozici, svědčí také fakt, že tvůrci Twitteru nedávno provedli mezi uživateli průzkum, kde se jich ptali na názor na reakce tohoto typu. Kromě nových možností reakcí se v souvislosti s Twitterem mluví také o možnosti zavedení placené prémiové verze s bonusovými funkcemi.

Twitter
Zdroj: Twitter
.