Zavřít reklamu

Smazání jednoho čísla v Kalkulačce a Telefonu

Každému se může někdy stát, že se překlepne – a to třeba i při zadávání čísel do Kalkulačky nebo na číselníku Telefonu. Na obou těchto místech ale máte naštěstí možnost snadno a rychle smazat poslední zadanou číslici. Stačí, abyste po ní prstem přejeli směrem doprava nebo doleva.

Přepnutí na trackpad

Zkušení uživatelé o tomto triku určitě vědí, začátečníci nebo novopečení majitelé smartphonů od Applu ale tuto radu určitě uvítají. Pokud při psaní na klávesnici iPhonu dlouze stisknete mezerník (iPhone 11 a novější), případně libovolné místo na klávesnici (iPhone XS a starší), přepnete do režimu kurzoru, a můžete se tak snáze pohybovat po displeji.

Poklepání na záda

Operační systém iOS již delší dobu nabízí v rámci Zpřístupnění funkci poklepání na záda, díky které můžete okamžitě provést celou řadu nejrůznějších akcí. Pokud chcete na iPhonu aktivovat a přizpůsobit poklepání na záda, spusťte Nastavení -> Zpřístupnění -> Dotyk -> Klepnutí na zadní stranu. Zvolte Trojí klepnutí nebo Poklepání a následně přiřaďte požadovanou akci.

Okamžité přepínání na čísla

Zvykli jste si pro psaní na iPhonu používat jeho nativní klávesnici a chtěli byste ještě rychleji přepínat z režimu psaní písmen na psaní čísel? Jednou z možností samozřejmě je klepnout na klávesu 123, napsat požadované číslo a poté se vrátit zpět. Rychlejší variantou ale je podržet klávesu 123, prstem přejet na požadované číslo a zvednutím prstu jej vložit.

Efektivní návrat zpět

Pokud se na iPhonu pohybujete v Nastavení a provádíte nejrůznější přizpůsobení, existuje způsob, jak se v menu efektivně a okamžitě vrátit přesně tam, kam chcete. Stačí, když v levém horním rohu podržíte tlačítko pro návrat zpět. Zobrazí se vám menu, ve kterém můžete zvolit konkrétní položku, ke které se chcete vrátit.

.