Zavřít reklamu

Apple na svém webu otevřel nástroj, který ulehčí uživatelům přecházet z iPhonů na telefony jiných značek. Problém při takovém přechodu mohl nastat zejména u textových zpráv, respektive iMessage, ze kterých se musel uživatel ručně odhlásit. K tomu již nyní nepotřebuje iPhone, ale stačí mu navštívit web Applu. V České republice ovšem zatím tento nástroj nefunguje.

Pokud prodáváte svůj iPhone, máte aktivní iMessage a chystáte se přejít na telefon jiného výrobce bez iOS, je třeba před prodejem v nastavení iMessage deaktivovat. Tím se vaše číslo „odpáruje“ a ostatním lidem se již váš kontakt nezbarví modře, což signalizovalo napojení na iMessage a posílání zpráv přes internet, nikoliv jako běžnou SMS.

Mnoho uživatelů však na deaktivaci iMessage zapomínalo, a tak se poté stávalo, že kdo psal z iPhonu na jejich čísla, stále viděl u čísla aktivní iMessage a zpráva se tak i odesílala, byť k adresátovi nakonec nikdy nedorazila, protože již měl v ruce jiný telefon, který iMessage nepodporoval.

Nově již nyní uživatelé nutně nepotřebují k odpojení od iMessage iPhone jako takový, ale Apple umožňuje číslo odpojit od iMessage přímo na svém webu. Stačí zadat své číslo, potvrzovací kód a jste odhlášen. Apple však bohužel nespustil službu celosvětově, ale jen v pár desítkách zemí, mezi kterými nefiguruje Česká republika.

Zatím není jasné, zda bude služba rozvíjena i do dalších zemí, ale rozhodně by to uživatelům umožnilo snadnější přechod na konkurenční platformy.

Zdroj: The Verge

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Vsetko fajn, ale to tenke sive pismo sa na bielom pozadi fakt zle cita… Super design, Apple – dobabrali ste design uz asi uplne vsetkeho – od iOS, cez web, az po OS X… Ale v tomto pripade mate este priestor na zlepsenie – biele pismo na bielom pozadi…

    Dobrý den Dušane, běžte si zasportovat, ať ze sebe vymlátíte tu zahořklost a jestli jsou Vám produkty a komunikační styl apple tak proti srsti, tak s nimi nemusíte ztrácet čas, nikdo vás nenutí…
    Hezký den!

    Aneb beda se nekdo opovazi o kritiku. To je to hned zahorklej frustrat. Jiste, mam nakoupeno za ta leta plno HW macy pocinaje a mobily konce a hodim to zitra z okna a pujdu si zasportovat. Prece mi to nikdo nenuti, no ne? Nemas jeste nejakou chytrou radu prudce souvisejici s tematem, treba at si najdu holku?

celý text

Čtěte více.