Zavřít reklamu

Apple na svém webu otevřel nástroj, který ulehčí uživatelům přecházet z iPhonů na telefony jiných značek. Problém při takovém přechodu mohl nastat zejména u textových zpráv, respektive iMessage, ze kterých se musel uživatel ručně odhlásit. K tomu již nyní nepotřebuje iPhone, ale stačí mu navštívit web Applu. V České republice ovšem zatím tento nástroj nefunguje.

Pokud prodáváte svůj iPhone, máte aktivní iMessage a chystáte se přejít na telefon jiného výrobce bez iOS, je třeba před prodejem v nastavení iMessage deaktivovat. Tím se vaše číslo „odpáruje“ a ostatním lidem se již váš kontakt nezbarví modře, což signalizovalo napojení na iMessage a posílání zpráv přes internet, nikoliv jako běžnou SMS.

Mnoho uživatelů však na deaktivaci iMessage zapomínalo, a tak se poté stávalo, že kdo psal z iPhonu na jejich čísla, stále viděl u čísla aktivní iMessage a zpráva se tak i odesílala, byť k adresátovi nakonec nikdy nedorazila, protože již měl v ruce jiný telefon, který iMessage nepodporoval.

Nově již nyní uživatelé nutně nepotřebují k odpojení od iMessage iPhone jako takový, ale Apple umožňuje číslo odpojit od iMessage přímo na svém webu. Stačí zadat své číslo, potvrzovací kód a jste odhlášen. Apple však bohužel nespustil službu celosvětově, ale jen v pár desítkách zemí, mezi kterými nefiguruje Česká republika.

Zatím není jasné, zda bude služba rozvíjena i do dalších zemí, ale rozhodně by to uživatelům umožnilo snadnější přechod na konkurenční platformy.

Zdroj: The Verge
.