Zavřít reklamu

Tak jsme se konečně dočkali. Apple před pár minutami rozeslal všem médiím a vybraným jedincům pozvánky na letošní „zářijovou“ konferenci, na které se dočkáme mimo jiné představení nové a očekávané generace jablečných telefonů. Pokud tedy chcete být u toho, tak si do kalendáře zapište úterý 14. září 2021. Konference odstartuje tradičně v 19:00 našeho času. Kromě nových iPhonů 13 bychom se teoreticky mohli dočkat představení Apple Watch Series 7, AirPods třetí generace a dalších produktů či příslušenství.

představení iphone 13 apple event
Zdroj: Apple.com

Pokud jste minulý rok na podzim sledovali situaci ohledně společnosti Apple, tak zajisté víte, že jsme se nedočkali představení nových iPhonů tradičně v září, ale v říjnu. To bylo způsobeno především pandemií COVID-19, která v té době měla obrovskou sílu a poznamenala naprosto všechny a všechno. Jednalo se tak o pouhou výjimku a je tedy prakticky jasné, že se „třináctek“ letos dočkáme v září. Neobjevily se navíc žádné informace či úniky o tom, že by měl Apple nějaké výrazné problémy se dodávkami součástek k výrobě iPhonů 13. I tato konference se bude konat pouze online, jelikož pandemii koronaviru prozatím stále není konec.

Koncept iPhone 13:

Čím dál tím více se ve světě Applu mluví také o zbrusu nových MacBoocích – těch se ale téměř jistě na této konferenci nedočkáme. Konference by byla příliš dlouhá a navíc k tomu si Apple nemůže tzv. „vystřílet broky“ hned při první příležitosti. Další zařízení tak zajisté budou představena ještě letos, a to na další konferenci – letos na podzim jich totiž očekáváme více. Co se týče nových iPhonů, tak bychom se měli dočkat čtyř modelů, a to iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Celkový design bude velmi podobný „dvanáctkám“, každopádně by iPhony 13 měly přijít s menším výřezem. Samozřejmostí je výkonnější a úspornější čip, vylepšení fotoaparátů a dost možná přijde konečně také 120Hz ProMotion displej, minimálně tedy u modelů Pro.

Koncept Apple Watch Series 7:

V případě Apple Watch Series 7 se můžeme těšit na nový design, který bude hranatější a bude se tak více podobat nejnovějším jablečným telefonům. Přijít by měla také změna v rámci velikosti, jelikož menší model by se měl pochlubit velikostí s označením 41 mm namísto stávajících 40 mm a větší model pak 45 mm namísto 44 mm. Třetí generace AirPods by pak měla přijít taktéž s novým designem, který se bude více podobat AirPods Pro. Na našem magazínu vás samozřejmě budeme informovat o všech novinkách a zároveň se můžete těšit, stejně jako v případě ostatních konferencí, na živý přepis v češtině.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více