Zavřít reklamu

Tak jsme se konečně dočkali. Apple před pár minutami rozeslal všem médiím a vybraným jedincům pozvánky na letošní „zářijovou“ konferenci, na které se dočkáme mimo jiné představení nové a očekávané generace jablečných telefonů. Pokud tedy chcete být u toho, tak si do kalendáře zapište úterý 14. září 2021. Konference odstartuje tradičně v 19:00 našeho času. Kromě nových iPhonů 13 bychom se teoreticky mohli dočkat představení Apple Watch Series 7, AirPods třetí generace a dalších produktů či příslušenství.

představení iphone 13 apple event

Pokud jste minulý rok na podzim sledovali situaci ohledně společnosti Apple, tak zajisté víte, že jsme se nedočkali představení nových iPhonů tradičně v září, ale v říjnu. To bylo způsobeno především pandemií COVID-19, která v té době měla obrovskou sílu a poznamenala naprosto všechny a všechno. Jednalo se tak o pouhou výjimku a je tedy prakticky jasné, že se „třináctek“ letos dočkáme v září. Neobjevily se navíc žádné informace či úniky o tom, že by měl Apple nějaké výrazné problémy se dodávkami součástek k výrobě iPhonů 13. I tato konference se bude konat pouze online, jelikož pandemii koronaviru prozatím stále není konec.

Koncept iPhone 13:

Čím dál tím více se ve světě Applu mluví také o zbrusu nových MacBoocích – těch se ale téměř jistě na této konferenci nedočkáme. Konference by byla příliš dlouhá a navíc k tomu si Apple nemůže tzv. „vystřílet broky“ hned při první příležitosti. Další zařízení tak zajisté budou představena ještě letos, a to na další konferenci – letos na podzim jich totiž očekáváme více. Co se týče nových iPhonů, tak bychom se měli dočkat čtyř modelů, a to iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Celkový design bude velmi podobný „dvanáctkám“, každopádně by iPhony 13 měly přijít s menším výřezem. Samozřejmostí je výkonnější a úspornější čip, vylepšení fotoaparátů a dost možná přijde konečně také 120Hz ProMotion displej, minimálně tedy u modelů Pro.

Koncept Apple Watch Series 7:

V případě Apple Watch Series 7 se můžeme těšit na nový design, který bude hranatější a bude se tak více podobat nejnovějším jablečným telefonům. Přijít by měla také změna v rámci velikosti, jelikož menší model by se měl pochlubit velikostí s označením 41 mm namísto stávajících 40 mm a větší model pak 45 mm namísto 44 mm. Třetí generace AirPods by pak měla přijít taktéž s novým designem, který se bude více podobat AirPods Pro. Na našem magazínu vás samozřejmě budeme informovat o všech novinkách a zároveň se můžete těšit, stejně jako v případě ostatních konferencí, na živý přepis v češtině.

.