Zavřít reklamu

Štědrý den se nezadržitelně blíží a někteří z vás možná pod stromečkem očekávají vytoužený iPad s Apple Pencil. První spuštění i následné používání jablečných produktů je sice opravdu velice jednoduché, přesto se vám ale možná může hodit náš návod, jak začít používat nový jablečný tablet.

Apple ID

Jednou z věcí, kterou musíte provést ihned po prvním spuštění jablečných produktů, je přihlášení k vašemu Apple ID – s jeho pomocí se budete moci přihlásit k řadě jablečných služeb, synchronizovat nastavení napříč vašimi zařízeními, nakupovat na App Storu a mnoho dalšího. Pokud již Apple ID máte, stačí zkrátka jen příslušné zařízení položit k vašemu novému tabletu, a systém se již vše postará o vše potřebné. V případě, že své Apple ID ještě nemáte, můžete si ho v několika jednoduchých krocích založit přímo na vašem novém iPadu – nemusíte se ničeho obávat, váš tablet vás celým procesem srozumitelně provede.

Užitečná nastavení

Pokud již vlastníte některá jablečná zařízení, můžete si v případě potřeby nastavit synchronizaci nastavení, kontaktů a nativních aplikací přes iCloud. Váš nový iPad vám dále nabídne možnost zálohy pomocí iTunes, dalším užitečným nastavením je aktivace funkce Najít iPad – v případě, že svůj tablet ztratíte nebo vám bude ukraden, můžete jej na dálku vyhledat, zamknout, nebo vymazat. Funkce Najít vám také umožní iPad “prozvonit” v případě, že ho doma někam založíte, a nemůžete jej najít. V případě potřeby můžete na svém novém jablečném tabletu aktivovat i sdílení o chybách s vývojáři.

Nezbytné aplikace

Po prvním spuštění iPadu zjistíte, že váš jablečný tablet již obsahuje řadu nativních aplikací pro plánování, tvorbu poznámek, připomínek, komunikaci nebo třeba pro práci s dokumenty. V závislosti na tom, k jakému účelu budete svůj iPad používat, si do něj můžete z App Storu nainstalovat i spoustu aplikací třetích stran – streamovací aplikace, vaši oblíbenou e-mailovou aplikaci, nástroje pro práci s videi a fotografiemi nebo třeba aplikaci pro četbu elektronických knih, pokud by vám nevyhovovaly nativní Apple Knihy. Užitečným aplikacím, které si můžete nainstalovat na nový iPad, se budeme věnovat v našem dalším článku.

Uživatelské rozhraní

S příchodem operačního systému iPadOS nabízí uživatelské rozhraní jablečných tabletů o něco více možností přizpůsobení – do zobrazení Dnes si například můžete přidat užitečné widgety. Ovládání iPadu je opravdu jednoduché a intuitivní a rychle si na ně zvyknete. Ikonky aplikací můžete řadit do složek – stačí zkrátka jen ikonku vybrané aplikace přetáhnout na jinou. Ikonky aplikací můžete přesouvat také do Docku, odkud k nim budete mít rychlý a snazší přístup. V Nastavení si můžete změnit tapetu plochy a uzamčené obrazovky, stejně jako třeba prvky, které se budou zobrazovat v Ovládacím centru vašeho iPadu.

iPadOS 14:

Apple Pencil

Pokud jste spolu s iPadem našli letos pod stromečkem také Apple Pencil, to nejlepší, co s ní můžete udělat, je vybalit ji a zasunout do Lightning konektoru, případně přiložit k magnetickému konektoru na boku vašeho iPadu – záleží na tom, zda jste dostali první, nebo druhou generaci jablečného stylusu. Jakmile se na displeji vašeho iPadu zobrazí příslušné oznámení, stačí jen potvrdit spárování. Apple Pencil první generace můžete nabíjet jejím zasunutím do Lightning konektoru vašeho iPadu, u Apple Pencil druhé generace stačí stylus přiložit k magnetickému konektoru na boku vašeho iPadu.

.