Zavřít reklamu

To, že Apple pracuje na svém vlastním autě, není žádným tajemstvím. Kalifornský gigant již po dobu sedmi let své vlastní vozidlo interně nazývá jakožto Project Titan. V posledních měsících všemožné informace o Apple Car sílí a všichni se snaží zjistit, jaká automobilka bude se stavbou jablečného automobilu pomáhat. Níže naleznete 5 zajímavých designů Apple Car, se kterými přišel magazín LeaseFetcher. Těchto 5 designů kombinuje již existující vozidla s jablečnými zařízeními, kterými by se Apple mohl inspirovat. Jedná se zajisté o zajímavé koncepty a vy se na ně můžete podívat níže.

iPhone 12 Pro – Nissan GT-R

Nissan GT-R patří mezi sportovní vozidla, o kterých sní nejeden malý kluk. Ve světě automobilů se jedná o naprostou legendu, která má za sebou opravdu dlouhou historii. Kdyby se Apple při navrhování svého vlastního automobilu inspiroval právě u Nissanu GT-R a spojil by jej s aktuální vlajkovou lodí v podobě iPhonu 12 Pro, tak by z toho vznikl opravdu zajímavý výsledek. Ostré hrany, luxusní design a hlavně nádech pořádného „závoďáku“.

iPod Classic – Toyota Supra

Další legendou ve světě automobilů je zajisté Toyota Supra. I přesto, že jsme se před pár lety dočkali zbrusu nové generace Supry, tak mezi tu nejoblíbenější patří generace čtvrtá, která se vyráběla na přelomu tisíciletí. Níže se můžete podívat na líbivý koncept Apple Car, který by vznikl v případě, že by se Apple inspiroval u nejnovější generace Supry a u svého iPodu Classic. Kola tohoto modelu jsou poté inspirovány revolučním klikacím kolečkem, se kterým iPod Classic přišel.

Magic Mouse – Hyundai Ioniq Electric

Ioniq Electric od automobilky Hyundai se stal vůbec prvním automobilem, který byl prodáván jakožto hybrid, plug-in hybrid a také v plně elektrické variantě. Poslední jmenovaná varianta má dokonce dojezd až okolo úctyhodných 310 kilometrů. Velmi zajímavý koncept vznikne v případě, že vezmete právě Hyundai Ioniq Electric a spojíte jej s Magic Mouse, tedy vůbec první bezdrátovou myší od Applu. Všimnout si můžete krásné bíle barvy, anebo třeba panoramatické střechy.

iMac Pro – Kia Soul EV

Kia Soul EV, známá také pod názvem Kia e-Soul, pochází z Jižní Koreje a její maximální dojezd na jedno nabití je až 450 kilometrů. Jednoduše řečeno by se tento model dal popsat jakožto malé SUV ve tvaru krabice. Pokud by Apple Kiu e-Soul zkřížil se svým, tehdy ještě vesmírně šedým iMacem Pro, který už se ale bohužel neprodává, tak by vzniklo opravdu zajímavé vozítko. U tohoto „křížence“ si můžete všimnout především velkých oken, které byly inspirované velkým displejem iMacu Pro.

iMac G3 – Honde E

Posledním konceptem v seznamu je Honda E, zkřížená s iMacem G3. Honda se u modelu E rozhodla přijít s designem, který rozhodně vyvolává nostalgii. Kdyby se tohle vozítko zkombinovalo s nějakým z novějších produktů od Applu, tak by to designově úplně nedávalo smysl. Pokud však vezmete Hondu E, kterou spojíte s legendárním iMacem G3, tak vznikne něco, na co se rozhodně hodně pěkně dívá. Vyzdvihnout zde můžeme průhlednou přední masku, která referuje na průhledné tělo iMacu G3.

.