Zavřít reklamu

Instagram se stále těší poměrně velké popularitě, a to i mezi jablíčkáři. Ať už tuto aplikaci používáte jako osobní fotoalbum, pro firemní účely nebo třeba pro sledování vašich oblíbených tvůrců, určitě oceníte naši dnešní nadílku tipů a triků pro jeho efektivnější využívání.

Automatické ukládání fotografií na iPhone

Chtěli byste, aby se každá z fotografií, kterou na Instagramu upravíte a zveřejníte, se uložila zároveň také do vašeho zařízení? Nejprve v pravém dolním rohu klepněte na ikonku vašeho profilu. Poté vpravo nahoře klepněte na ikonku vodorovných linek a zvolte Nastavení -> Účet -> Původní fotky, kde aktivujete možnost Uložit původní fotky.

Správa online aktivity

Pokud si i na Instagramu chcete zachovat co možná největší soukromí, můžete snadno a rychle například skrýt informace o vašem online statusu. Opět klepněte na ikonku vašeho profilu a poté vpravo nahoře klepněte na ikonku vodorovných linek. Zvolte Nastavení -> Soukromí -> Stav aktivity, a deaktivujte položku Zobrazit stav aktivity.

Dvoufázové ověření

Krádeže instagramových účtů nejsou bohužel v dnešní době ničím neobvyklým. Pokud chcete svůj účet ještě více zabezpečit, rozhodně vám doporučujeme aktivaci dvoufázového ověření. Stačí klepnout na ikonku vašeho profilu, vpravo nahoře klepnout na ikonku vodorovných linek, a poté zvolit Nastavení -> Zabezpečení -> Dvoufázové ověření. Ve spodní části displeje klepněte na Pustit se do toho a postupujte podle instrukcí.

Vytváření sbírek

Rádi si na Instagramu ukládáte do záložek příspěvky, které vás nějakým způsobem zaujaly? Pro lepší přehled můžete tyto příspěvky třídit do samostatných sbírek. Nejprve u vybraného příspěvku dlouze stiskněte ikonku záložky vpravo dole. V panelu, který se vám zobrazí, stačí pak už jen zadat název a příspěvek uložit.

Úspora mobilních dat

Celá řada aplikací nabízí nástroje, s jejichž pomocí můžete šetřit mobilní data, a Instagram netvoří v tomto směru žádnou výjimku. Pro aktivaci úspory mobilních dat na Instagramu klepněte na ikonku vašeho profilu a poté vpravo nahoře klepněte na ikonku vodorovných linek. Zvolte Nastavení -> Účet -> Využití mobilních dat, a aktivujte možnost Používat méně mobilních dat.

Archivace příspěvků

Máte na Instagramu příspěvek, který už nechcete sdílet se světem, ale který byste si zároveň rádi ponechali na vašem účtu? Můžete jej archivovat. Vpravo nahoře nad příspěvkem klepněte na ikonku tří teček a poté v menu zvolte Archivovat. Pro prohlédnutí archivovaných příspěvků klepněte na ikonku vašeho profilu, vpravo nahoře klepněte na ikonku vodorovných linek -> Archiv, a poté v horní části obrazovky přepněte na Archiv příspěvků.

Kontrola času

Máte obavy, že na Instagramu trávíte poslední dobou až příliš mnoho času? V aplikaci můžete jednoduše zjistit, jak na tom vlastně jste. Klepněte na ikonku vašeho profilu a poté vpravo nahoře klepněte na ikonku tří vodorovných linek. Zvolte Vaše aktivita a poté v kartě Čas můžete zjistit, kolik času jste průměrně strávili na Instagramu.

.