Zavřít reklamu

Na loňské říjnové konferenci Applu oznámilo Adobe vývoj plnohodnotného Photoshopu pro iPad. Přesně po roce populární editační nástroj na obrazovky jablečných tabletů skutečně přichází – Photoshop pro iPad je od dnešního rána ke stažení v App Store. Jde však o první verzi, které zatím chybí několik slibovaných funkcí.

Photoshop pro iPad nabízí téměř identické rozhraní jako desktopová verze, což je jednoznačně vítané. Naproti tomu mu ale chybí několik funkcí. Adobe se totiž zprvu primárně zaměřilo na základní nástroje retušování a prolínání vrstev, přičemž další funkce budou postupem času přibývat. Cílem je, aby se mobilní verze co možná nejvíce přiblížila verzi desktopové a nabídla stejné možnosti úprav.

Stejně jako ostatní aplikace od Adobe, také nový Photoshop pro iPadOS funguje na bázi předplatného. Aplikace už je součástí předplatného pro Photoshop CC v rámci Creative Cloud, což přináší i tu výhodu, že veškeré rozpracované projekty se mezi desktopovou a mobilní verzí sdílí. Pro ty, kteří předplatné zatím nevyužívají, nabízí Adobe 30denní zkušební dobu zdarma.

Ačkoli Photoshopu pro iPad zatím některé nástroje chybí, jednu přidanou hodnotu přeci jen nabízí. Verze pro iPad totiž již nyní podporuje Apple Pencil (první i druhou generaci), čímž se zejména grafikům otevírají nové možnosti úprav.

Aplikaci můžete nainstalovat na všechny iPady Pro, iPad mini 4, iPad mini 5, iPad Air 2 a iPad 5. generace. Na zmíněných tabletech pak musí být minimálně iPadOS 13.1.

IPad Photoshop FB
.