Zavřít reklamu

Nyní v září bychom se měli dočkat představení vůbec nejočekávanějšího produktu letošního roku – iPhone 13 (Pro). To ale není jediné, co si pro nás Apple přichystal, jelikož zároveň se počítá s odhalením dlouho očekávaných AirPods 3. generace. Tato sluchátka by konkrétně měla být představena rovnou po boku nových jablečných telefonů a přinést zajímavou změnu designu. Co všechno od nich ale vlastně můžeme očekávat a skutečně se představí již nyní?

Design

Již prakticky první úniky a spekulace zmiňovaly, že AirPods 3. generace přijdou ve zcela novém designu. V tomto směru by se měl Apple inspirovat u AirPods Pro, podle kterých dojde například ke zkrácení nožičky či zúžením & prodloužením nabíjecího pouzdra. Tyto informace také potvrdil dřívější únik videa, na kterém mělo dojít k odhalení funkčních AirPods 3. generace.

Stále půjde o pecky

Jelikož se očekávané AirPody mají silně inspirovat u zmiňovaných AirPods Pro, tak je nutné si uvědomit, že to se pravděpodobně týká pouze designové stránky věci. Z tohoto důvodu se i nadále bude jednat o takzvaná pecková sluchátka. S příchodem (vyměnitelných) špuntů proto spíše nepočítejte. Mark Gurman, populární analytik a redaktor Bloombergu, každopádně v minulém roce ještě tvrdil, že právě třetí generace bude disponovat vyměnitelnými špunty jako „Pročka.“ Tuto zprávu však vyvrací další úniky a informace pramenící přímo z dodavatelského řetězce cupertinské společnosti.

AirPods 3 Gizmochina fb

Nový čip

Vylepšení by se měly dočkat i útroby samotných sluchátek. Častokrát se totiž hovoří o použití zcela nového čipu, namísto dosavadního Apple H1, díky čemuž by sluchátka mohla fungovat všeobecně podstatně lépe. Konkrétně by tato změna měla na svědomí stabilnější přenos, a to i na větší vzdálenost, lepší výkonnost a dost možná i větší výdrž baterie na jedno nabití.

Senzory pro ovládání

V čem by se každopádně ještě sluchátka mohla inspirovat AirPods Pro, je zavedení nových senzorů reagujících na klepnutí. Ty by se nacházely na samotných nožičkách a nahradily by tak aktuální jedno/dvojité poklepání pro určité funkce. V tomto směru se ale jablíčkáři dělí na dva tábory. Zatímco jedni milují dosavadní systém a rozhodně by jej neměnili, tak druzí spíše preferují možnosti modelu Pro.

AirPods 3 Gizmochina MacRumors

Napájení

V poslední řadě se také hovoří o zajímavém vylepšení pro samotné napájecí pouzdro. Aktuálně u AirPods 2. generace si můžete vybrat, zdali sluchátka chcete s obyčejným, anebo bezdrátově nabíjeným pouzdrem. Tato možnost by u třetí generace mohla zcela vymizet, a to z prostého důvodu. Apple by měl údajně možnost bezdrátově nabíjet pouzdro prostřednictvím standardu Qi zavést plošně, což je definitivně skvělá zpráva.

Kdy se vlastně dočkáme?

Jak jsme již zmínili v samotném úvodu, sluchátka AirPods 3. generace by se světu měla představit již během září. Aktuálně je ale bližší datum zcela neznámé, každopádně nejčastěji se hovoří o 3. zářijovém týdnu. Již brzy tedy budeme definitivně vědět, jaké změny si pro nás gigant z Cupertina ve finále vlastně připravil. Plánujete přejít na nová jablečná sluchátka, anebo si vystačíte s těmi dosavadními?

.