Zavřít reklamu

Sluchátka AirPods, potažmo AirPods Pro, od Applu, se stala nesmírně oblíbená díky své konstrukci, funkcím a poslouchatelnému zvuku. Jejich obrovskou výhodou je navíc to, že pro ně Apple neustále vyvíjí firmware, díky čemuž přidává nové vychytávky. Nových funkcí pro AirPods jsme se dočkali mimo jiné překvapivě i v rámci iOS 14. Jestli jste ještě žádné z funkcí neobjevili nebo nevíte, jak je používat, doporučuji dočíst tento článek.

Prostorový zvuk v AirPods Pro

Asi nejzajímavější novinkou, kterou ocení milovníci filmů a seriálů, je prostorový zvuk. V praxi poznáte rozdíl ve chvíli, kdy sledujete film a slyšíte určité zvuky ze strany – stačí jen otočit hlavu na danou stranu a budete mít pocit, že daný zvuk zní před vámi. Abyste tuto funkci aktivovali, nejprve připojte vaše AirPods Pro k telefonu a vložte si je do uší dále otevřete Nastavení -> Bluetooth, u vašich AirPodů klepněte na ikonu i v kroužku a zapněte přepínač Prostorový zvuk. Tato funkce však zatím pracuje jen v aplikaci Apple TV, a to jak s podporovanými zakoupenými filmy, tak i ve službě Apple TV+. Dále musíte mít vhodný hardware – potřebujete tedy iPhone 7 a novější, iPad Pro 12.9 palce (3. generace) a novější, iPad Air (3. generace) a novější, iPad (6. generace) a novější, a iPad mini 5. generace.

Automatické přepínání mezi zařízeními

Další užitečnou vychytávkou, se kterou se Apple vytasil, je automatické přepínání. Pokud například máte puštěnou hudbu na iPhonu a plynule přejdete ke sledování seriálů na iPadu, sluchátka se automaticky připojí právě k iPadu a film uslyšíte v nich. Naopak když vám někdo zavolá, přepojí se zpět k iPhonu, seriál se přeruší a vy můžete nerušeně telefonovat. Někomu však tato funkce nemusí vyhovovat, pro její správu tedy připojte sluchátka k iPhonu či iPadu a vložte si je do uší, otevřete Nastavení -> Bluetooth, u vašich AirPodů klepněte na ikonu i v kroužku a u volby Připojit k tomuto iPhonu/iPadu zaškrtněte buď možnost Automaticky nebo Při posledním připojení k tomuto iPhonu/iPadu. Na závěr se hodí ještě dodat, že automatické přepínání funguje s AirPods Pro, AirPods (2. generace) a některými produkty od Beats.

Přizpůsobení přesně podle vašich preferencí

Většina lidí pravděpodobně slyší na obě uši stejně, přesto se mezi námi najde nemalá skupina nedoslýchavých na jedno ucho. Pro tyto osoby existuje nastavení, díky kterému si můžete AirPods perfektně přizpůsobit. Přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění -> Audiovizuální pomůcky -> Přizpůsobení pro sluchátka. Nejprve aktivujte přepínač, následně si buď vyberte z přednastavených možností, nebo klepněte na Vlastní nastavení zvuku.

Optimalizované nabíjení baterie

Jestli si dáváte záležet na perfektním udržování kondice vaší baterie, pak jistě víte o funkci optimalizovaného nabíjení, která je dostupná v iPhonu, Apple Watch a brzo už i na Macu. Zařízení se naučí, ve kterou denní dobu je zhruba nabíjíte, a baterii udržuje ve stavu 80 %, aby se nepřebíjela. Asi hodinu předtím, než telefon pravidelně odpojujete, ji poté dobije. Nyní si tuto funkci můžete užít i s AirPody, respektive s jejich nabíjecím pouzdrem, bohužel však nelze deaktivovat nebo aktivovat pro AirPods zvlášť. Abyste tedy optimalizované nabíjení ve vašich sluchátkách vypnuli či zapnuli, na vašem iPhonu otevřete Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie a (de)aktivujte přepínač Optimalizované nabíjení. Od této chvíle se vše nastaví jak pro váš iPhone, tak i sluchátka AirPods.

Nastavení automatizací

Aplikace Zkratky byla dostupná již od verze iOS 13, tehdy však neobsahovala tolik funkcí, které se daly najít u konkurence. S příchodem iOS 13 jsme se dočkali automatizací, které se v novém operačním systému s číslovkou 14 dočkaly vylepšení. Mimo jiné můžete nově zajistit provedení určitých úkonů po připojení (nejen) sluchátek od Applu. Přesuňte se do aplikace Zkratky, rozklikněte panel Automatizace a následně vyberte Vytvořit osobní automatizaci. Z nabídky vyberte Bluetooth a zvolte akci, která se má provést po připojení libovolného zařízení. Automatizace tedy nefunguje jen s AirPody, ale s jakýmkoli příslušenstvím výrobce třetích stran.

.