iWant

AirPods se dnes večer dočkají druhé verze. Ta však přinese jen drobnou změnu

iWant

O víkendu se mezi zahraniční novináře a vývojáře dostala finální verze iOS 11, která nám jen pouhých pár dnů před oficiální premiérou vyzradila spoustu detailních informací o nových iPhonech, třetí generaci Apple Watch a nové Apple TV 4K. Všechny informace, včetně údajně oficiálních názvů všech tří nových iPhonů, jsme pro vás shrnuli do tohoto článku. Vývojáři ale ve firmwaru hledali dál a objevili další zajímavosti. Například i to, že Apple si přichystal novou, lehce upravenou verzi AirPods.

V kódech iOS 11 GM jsou nové AirPods označené jako AirPods1,2, zatímco současná generace nese označení AirPods1,1. To jen potvrzuje, že nepůjde o druhou generaci, ale jen o druhou, lehce vylepšenou verzi, která možná Applu ani nebude stát za zmínku a prostě ji jen dnes večer přidá do svého online obchodu.

Zdá se totiž, že jedinou změnou nových AirPodů je přemístěný LED indikátoru z vnitřku nabíjecího pouzdra na jeho vnějšek. Ačkoli nově už nebude pouzdro tak dokonale čisté, jedná se určitě o krok k lepšímu. Stav dobíjení AirPods i pouzdra bude totiž možné sledovat, aniž by bylo nutné víčko pouzdra otevírat. Právě časté otevírání vedlo ke zbytečnému prodlužování nabíjení, případně k rychlejšímu vybíjení pouzdra, na což Apple upozorňoval i na svých stránkách.

Nabízí se samozřejmě i domněnka, že druhá verze AirPods nabídne ještě další nové funkce. Z jednoho snímku a dvojice animací však nejsme schopni vyčíst žádné další detaily a ani kódy iOS 11 neprozrazují žádné další novinky.