Zavřít reklamu

Produkty od Applu mám stále rád a pokud v oblasti spotřební elektroniky nabízí nějaké řešení, vždy jej upřednostním před čímkoli ostatním. Doby kdy jsem však bral Apple jako svátost jsou již dávno pryč. Přesto jsem si řekl, že si pořídím AirPods a to zejména z jednoho důvodu. I když mám doma sluchátka násobně dražší než ta od Applu, při usínání mi na to, abych si pustil něco na YouTube z iPhonu nebo MacBooku, bohatě stačí právě AirPods. Navíc mě lákala možnost používat je jako Handsfree v autě a to zejména z toho důvodu, že mám dvě auta, sluchátka pracují samostatně a já mám tak v ceně rovnou dvojici Handsfree.

Mé prvotní nadšení poté, co se sluchátka rozehrála, se týkalo zejména kvality zvuku, na kterou u sluchátek od Applu nejsem nejen zvyklý, ale ani jsem ji příliš neočekával. Sluchátka přesto na to, že jsou připojena bezdrátově a uvědomuji si, že většinu ceny platím za design, logo a technologii, nikoli za zvuk, hrají poměrně dobře. Samozřejmě to není na nějaký audiofilní poslech Beethovena, ale když si půjdete zaběhat nebo zajezdit na kole, rozhodně vás neurazí. Na druhou stranu mě mrzí jiné věci, kvůli kterým začínám mít pocit, že si z nás Apple skutečně dělá občas legraci.

Ten který přinesl v podstatě multi-touch displeje mezi běžné uživatele, ten který jako první představil multi-touch trackpad jako příslušenství ke stolnímu počítači a ten, který v podstatě definoval ovládání pomocí gest jako takové, nám nyní dá sluchátka u kterých nejen že si gesta nemůžeme nadefinovat, ale v podstatě jich ani moc nezvládají. Proč není možné pohybem prstu po sluchátku zvyšovat nebo snižovat hlasitost když mnohem menší sluchátka od Samsungu to umí a funguje to celkem spolehlivě.

Těšil jsem se že nebude muset celá posádka auta poslouchat mé hovory když někam nejedu sám a proto jsem si říkal jak super bude používat AirPods jako handsfree, ovšem na rozdíl od poslechu hudby kdy je výdrž baterie 5 hodin, při použití jako handsfree se začne po hodině a půl blížit ke konci s výdrží baterie a přes dvě hodiny se zkrátka nedostanete. Chtít od Applu aby do sluchátek za pět tisíc dal interní paměť pro uložení hudby, abychom je mohli používat bez připojení k iPhonu nebo Apple Watch, by bylo moc, to chápu. Ale proč nemohl Apple vestavěný akcelerometr použít k tomu, aby nám sluchátka měřila alespoň základní informace o sportování nebo fungovala alespoň jako krokoměr. Zřejmě proto, protože by pak prodal o nějaké ty Apple Watch méně.

Neberte to nijak zle, produkty od Applu mám stále rád, ale zkrátka již nejsem nadšený ze všeho co představí ještě předtím než to představí jen proto, protože to bude mít na sobě logo nakousnutého jablíčka. AirPods jsou pro mě zkrátka jasná ukázka dalšího produktu, ve kterém šlo do první generace nacpat veškeré vychytávky a technologie, ale Apple to záměrně neudělal jen proto, aby mohl za rok ukázat druhou generaci, která vše co mi dnes chybí přinese. Alespoň tak vnímám absenci všech vychytávek které považuji u sluchátek, u kterých se mi osobně zdá, že není zvuk na prvním místě, důležité. AirPods jsou dobrá sluchátka, ale tak nějak mám pocit, že slovo dobrá je u Applu skutečně za tři.

.