Zavřít reklamu

Jsou tomu dva roky, co Apple představil svá první sluchátka přes uši, tedy AirPody Max. Vstoupil s nimi na trh špičkových sluchátek, i když poněkud kontroverzně. Stalo se tak totiž nečekaně a jen formou tiskové zprávy, navíc v ne příliš ideální čas. 

Apple u nich jednoduše chvátal. Potřeboval ještě stihnout vánoční sezonu a představení 8. prosince se jevilo jako nejzazší možný termín. Prodávat je začal v úterý 15. prosince. ‌AirPods Max‌ nabízí mnoho oblíbených funkcí AirPodů, a to zejména těch s přídomkem Pro. Jde třeba o implementaci čipu H1, snadné párování, aktivní potlačení hluku spolu s režimem propustnosti, prostorový zvuk s dynamickým sledováním hlavy, to vše ale poprvé v prémiovém designu. A za pořádný balík peněz.

I když může být ovládací prvek v podobě digitální korunky s ovládáním hlasitosti a přepínám ANC i vyměnitelné magnetické náušníky skutečně líbivé, cena to pravděpodobně neobhájila. Soudě tedy dle hodně rychle upadajícímu zájmu. Z počátku se v každém ohledu jednalo o úspěch, protože odhady doručení se rychle protáhly na více jak měsíc, jenže čím více uživatelům se sluchátka dostala do rukou, tím více jejich nedokonalostí vyplývalo napovrch. Design Smart Case se jasně nepovedl, stále se nelíbí ani kondenzace vody uvnitř hliníkových náušníků nebo špatná výdrž baterie. Navíc se u sluchátek s postupem času snižuje účinnost ANC.

Druhé a poslední narozeniny? 

AirPodům Max jsou tedy dva roky a je velice pravděpodobné, že se dožijí ještě jedněch „narozenin“. Nic naopak příliš nenasvědčuje tomu, že bychom se mohli dočkat nástupce. Jisté zvěsti zde tedy jsou, ale jestli má smysl pro Apple udržovat nevýhodný produkt ve svém portfoliu, je otázkou. Jestli však společnost nástupce skutečně chystá, měla by jej představit přesně za rok, kdy se navrší tříletý cyklus představování nových AirPodů.

Aktuálně stojí AirPody Max v Apple Online Store pořád vysokých 15 990 Kč. Různé e-shopy na ně ale dělají často velké slevové akce, protože se prostě jedná o nepříliš žádaný artikl. Sehnat je tak můžete i v ceně kolem 11 tisíc Kč. Tato cena je však už poměrně konkurenceschopná a lze u ní uvést, že se může jednat o dobrou koupi. Tedy pokud překousnete všechny ty neduhy AirPodů Max, mezi které patří i vyšší váha. 

.