Zavřít reklamu

Koncem roku 2016 představil Apple iPhone 7, ze kterého odstranil 3.5mm jack pro připojení drátových sluchátek. Učinil tak s jednoduchým zdůvodněním – budoucnost je bezdrátová. Tehdy spatřila světlo světa první kompletně bezdrátová sluchátka od Applu, takřka nikdo však netušil, že se z AirPodů stane obrovský fenomén. I přes známé problémy s Bluetooth konektivitou se moc často nestává, že by sluchátka z dílny kalifornského giganta nepracovala správně. Jak se ale říká, pravidlo potvrzuje výjimka. Pokud vám tedy AirPods (Pro) zlobí, tak si v tomto článku popíšeme, jak se v těchto situacích zachovat.

Vypněte a zapněte sluchátka

Je naprosto normální, že se občas jedno ze sluchátek nepřipojí. Zpravidla se tak děje ve městě, které je zarušené všemožnými signály. Nikdo vám však nezaručí, že problém nenastane také v naprosto ideálních podmínkách. V tuto chvíli je však postup jednoduchý – vložte oba AirPody do nabíjecího pouzdra, krabičku zavřete, a po několika vteřinách ji opět otevřete. V tuto chvíli se velice často AirPody bez problému propojí, a to jak mezi sebou, tak i s tabletem či smartphonem.

1520_794_AirPods_2
Zdroj: Unsplash

Vyčistěte pouzdro a sluchátka

Není nic neobvyklého, že v určitou chvíli přestane fungovat detekce ucha, že se jeden z AirPodů se nepřipojí, anebo že nabíjecí pouzdro odmítá AirPodům dodávat šťávu. V tomto případě často pomůže pouhé vyčištění, u kterého ale musíte dbát zvýšené opatrnosti. V žádném případě nevystavujte sluchátka tekoucí vodě, naopak používejte měkký suchý hadřík nebo vlhčené ubrousky. Na otvory pro mikrofony a reproduktory si vezměte suchou vatovou tyčinku, vlhčené ubrousky by do nich mohly zanést vodu. Sluchátka vložte do pouzdra až tehdy, kdy jsou krabička i AirPody kompletně suché.

Reset jako poslední krok před servisem

Pokud byste podrobněji zkoumali nastavení AirPodů, zjistíte, že zde moc možností pro opravu nemáte. V podstatě jediná cesta, jak se o uživatelskou opravu softwaru pokusit, je reset sluchátek, který ale velice často zabere. Jestli si tedy opravdu nevíte rady, odstraněním a opětovným připojením sluchátek AirPods nic nepokazíte. Postup je následující – sluchátka vložte do nabíjecího pouzdra, víko zavřete a po 30 sekundách zase otevřete. Na pouzdru podržte tlačítko na jeho zadní straně, které držte po dobu zhruba 15 vteřin, dokud stavová kontrolka nezačne blikat oranžově. Nakonec se AirPody pokuste opětovně připojit k iPhonu nebo iPadu – stačí, když je u odemknutého zařízení podržíte a budete se řídit pokyny na obrazovce.

Loučení je nepříjemné, ale nic jiného vám nezbývá

V situaci, kdy jste ani jedním z postupů nedosáhli kýženého výsledku, budete muset produkt zanést do servisu. Sluchátka vám opraví, nebo rovnou vymění za nový kus. Jestli máte zařízení v záruce a autorizovaný servis usoudí, že chyba není na vaší straně, tato návštěva vám dokonce neprovětrá peněženku.

Prohlédněte si nejnovější AirPods Max:

Vaše nové AirPody si můžete zakoupit zde

.