Zavřít reklamu

Koncem roku 2016 představil Apple iPhone 7, ze kterého odstranil 3.5mm jack pro připojení drátových sluchátek. Učinil tak s jednoduchým zdůvodněním – budoucnost je bezdrátová. Tehdy spatřila světlo světa první kompletně bezdrátová sluchátka od Applu, takřka nikdo však netušil, že se z AirPodů stane obrovský fenomén. I přes známé problémy s Bluetooth konektivitou se moc často nestává, že by sluchátka z dílny kalifornského giganta nepracovala správně. Jak se ale říká, pravidlo potvrzuje výjimka. Pokud vám tedy AirPods (Pro) zlobí, tak si v tomto článku popíšeme, jak se v těchto situacích zachovat.

Vypněte a zapněte sluchátka

Je naprosto normální, že se občas jedno ze sluchátek nepřipojí. Zpravidla se tak děje ve městě, které je zarušené všemožnými signály. Nikdo vám však nezaručí, že problém nenastane také v naprosto ideálních podmínkách. V tuto chvíli je však postup jednoduchý – vložte oba AirPody do nabíjecího pouzdra, krabičku zavřete, a po několika vteřinách ji opět otevřete. V tuto chvíli se velice často AirPody bez problému propojí, a to jak mezi sebou, tak i s tabletem či smartphonem.

1520_794_AirPods_2
Zdroj: Unsplash

Vyčistěte pouzdro a sluchátka

Není nic neobvyklého, že v určitou chvíli přestane fungovat detekce ucha, že se jeden z AirPodů se nepřipojí, anebo že nabíjecí pouzdro odmítá AirPodům dodávat šťávu. V tomto případě často pomůže pouhé vyčištění, u kterého ale musíte dbát zvýšené opatrnosti. V žádném případě nevystavujte sluchátka tekoucí vodě, naopak používejte měkký suchý hadřík nebo vlhčené ubrousky. Na otvory pro mikrofony a reproduktory si vezměte suchou vatovou tyčinku, vlhčené ubrousky by do nich mohly zanést vodu. Sluchátka vložte do pouzdra až tehdy, kdy jsou krabička i AirPody kompletně suché.

Reset jako poslední krok před servisem

Pokud byste podrobněji zkoumali nastavení AirPodů, zjistíte, že zde moc možností pro opravu nemáte. V podstatě jediná cesta, jak se o uživatelskou opravu softwaru pokusit, je reset sluchátek, který ale velice často zabere. Jestli si tedy opravdu nevíte rady, odstraněním a opětovným připojením sluchátek AirPods nic nepokazíte. Postup je následující – sluchátka vložte do nabíjecího pouzdra, víko zavřete a po 30 sekundách zase otevřete. Na pouzdru podržte tlačítko na jeho zadní straně, které držte po dobu zhruba 15 vteřin, dokud stavová kontrolka nezačne blikat oranžově. Nakonec se AirPody pokuste opětovně připojit k iPhonu nebo iPadu – stačí, když je u odemknutého zařízení podržíte a budete se řídit pokyny na obrazovce.

Loučení je nepříjemné, ale nic jiného vám nezbývá

V situaci, kdy jste ani jedním z postupů nedosáhli kýženého výsledku, budete muset produkt zanést do servisu. Sluchátka vám opraví, nebo rovnou vymění za nový kus. Jestli máte zařízení v záruce a autorizovaný servis usoudí, že chyba není na vaší straně, tato návštěva vám dokonce neprovětrá peněženku.

Prohlédněte si nejnovější AirPods Max:

Vaše nové AirPody si můžete zakoupit zde

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Švagrová má airpods 2, ale hraje vždy jen jedno sluchátko, záleží které se právě používá. Pokud se nasadí obě do uší, tak je slyšet, že se připojili obě, ale stejně hraje jen jedno, z pravidla pravé, levé hraje pouze, kdy pravé je v pouzdře.
  Teď to zásadní, tyto airpody hrajou na veškerých jiných iPhonech správně, ale na jejím iPhone 7 nikoliv.
  Telefon má nainstalovanou poslední verzi iOS a byl i proveden restart zařízení. Odebrat sluchátka jsme zkoušeli několikrát. Vypadá to, že je to špatné nastavené v software, ale nikde jsme nic nenašli. Dále jsme si mysleli, že to blokuje některá z nainstalovaných aplikací, ale na nic jsme nepřišli. Tuší někdo, kde by mohla být chyba?

  Dobrý večer,
  v takovém případě bych ještě vyzkoušel k telefonu připojit jiné AirPods. Pokud se budou chovat stejně jako ty, co jste zmiňoval, mohl by pomoci reset iPhonu do továrního nastavení, předtím je ale nutné jej zálohovat prostřednictvím iCloudu nebo do počítače. Jestliže ani to nepomůže, jediná cesta pravděpodobně bude zanést telefon do servisu.
  Přeji pěkný zbytek dne, a hodně štěstí s AirPody☺️

  Děkuji za odpověď. Na telefonu jsme zkoušeli jiné AirPods a chová se to stejně, tzn.že chyba je v telefonu. Zkusíme to tovární natavení a pak případně servis, ale v téhle covid době je to trochu složité a nechceme posílat telefon poštou, spíše udělat diagnostiku na počkání.

  Dobrý den, mám AirPods 1 a když otevřu krabičku, tak mi nesvítí (dříve normálně svítila) a na telefonu se mi neobjeví stav baterie. Také, když jsem na telefonu a sluchátka vůbec nepoužívám, se mi na displeji objeví stav baterky u AirPodů, jako kdybych otevřela krabičku. Krabička je samozřejmě čistá a jako nová.

  Dobrý den, chci se zeptat mam AirPods druhé generace.
  Otevřela jsem nabíjecí pouzdro a dioda, která normálně svítí zeleně, teď nescítula vůbec. Dala jsem pouzdro na nabíječku. Cca po pul hodině jsem připojila sluchátka k mobilu a ukazovala mi to ze pouzdro je z 98% nabité. Tak jsem odpojila kabel a nejednou se z červené diody stala zelená, která ale začala rychle blikat. A na mobilu mi začalo skákat porad dokola okno s připojením sluchátek. Když jsem pouzdro zavřela, stale se mi ukazovalo okno s připojením sluchátek.
  Uz jsem zkoušela vše vyčistit, i jsem je restartovala a připojila znovu, ale stale mi bliká zelená dioda a sluchátka se připojují i bez otevření pouzdra.
  Nevíte co s tím, než to půjdu dat do servisu?

  Dobrý den, momentálně řeším stejný problém. Zjistil jsem, že pravé sluchátko má špatný kontakt, tak jsem ro na zkoušku vyposložil kouskem kapesníku a už se to neděje (zatím) airpody mám rok a ražili si opravdu nemálo pádů.

celý text

Čtěte více.