Zavřít reklamu

Netrvalo dlouho a objevil se první test odolnosti nové vlajkové lodi od Samsungu Galaxy S10+. Jejím soupeřem byl iPhone XS Max, který sklidil úspěch.

YouTuber PhoneBuff vydal velmi provokativní video, kde srovnává výdrž hned dvou vlajkových lodí. Proti sobě stojí nejnovější model Samsungu v podobě Galaxy S10+ a špička Applu v zastoupení iPhone XS Max.

Apple už při se už při uvedení nových modelů holedbal, jak odolným sklem jsou vybaveny. Na druhou stranu se Samsung chlubí s nejnovější verzí skla Gorilla Glass 6. Souboj tedy zahrnoval ty nejhorší pády a PhoneBuff telefony nijak nešetřil.

Gorilla Glass je známý výrobce těch nejodolnějších skel nejen pro smartphony. Apple když prezentoval svůj iPhone XS a XS Max uvedl, že jeho smartphone „má to nejodolnější sklo na světě“. Neuvedl však, jestli obsahuje pátou nebo šestou generaci Gorilla Glass. To Samsung se pochlubil rovnou a zveřejnil, že používá tu nejnovější, tedy šestou. Gorilla Glass 6 by navíc měla být až 2x lepší než předchůdce.

iphone-xs-galaxy-s10-drop-test

Galaxy S10+ versus iPhone XS Max ve čtyřech kolech

PhoneBuff ve svém posledním videu ukazuje zejména pády na tvrdý povrch. Celkem byly oba telefony otestovány ve čtyřech kolech. Prvním byl pád na záda. Oběma telefonům praskla záda, ale Galaxy S10+ utrpělo větší škodu a více zřetelných „pavučin“.

Druhým testem byl pád na roh telefonu. Oba telefony byly drženy stejně a padaly ze stejné výšky. Utrpěly lehké praskliny a škrábance. Ve třetím kole padaly na přední stranu a displej. I přes Gorilla Glass nakonec oba displeje praskly. Galaxy S10+ však více a navíc mu přestala správně fungovat čtečka otisků prstů, která je nově umístěna právě v displeji.

Posledním testem bylo 10 po sobě jdoucích pádů. Zde nakonec zvítězil Samsung Galaxy S10+, neboť iPhone už po třetím pádu nebyl schopen rozeznat dotyky na displeji.

Výsledné skóre však vyznělo lépe pro Apple. iPhone XS Max získal 36 ze 40 bodů a Samsung obdržel v těsném závěsu 34 bodů. Celé video v angličtině naleznete níže.

Zdroj: 9to5Mac

.