Zavřít reklamu

Pořídili jste si sluchátka Apple AirPods Pro, ale zjistili jste, že nesplňují mantru společnosti Apple, podle které by měla zkrátka fungovat? Ať už je problém jakýkoli, máme pro vás náš užitečný přehled možných oprav a tipů, jak vrátit sluchátka k tomu, co mají dělat. Většinu tipů můžete uplatnit i u jiných modelů AirPodů.

Ve většině případů je propojení jablečných bezdrátových sluchátek s iPhonem naprosto bezproblémové. Pokud ale zrovna máte tu smůlu, že vám spojení nefunguje, můžete vyzkoušet některý z následujících postupů.

Reset AirPods

Než vyzkoušíte jiné metody opravy sluchátek AirPods Pro, měli byste se je pokusit resetovat. Tento proces je jednoduchý a přímočarý, protože přinutí AirPods „zapomenout“ na všechna spárovaná zařízení.

  • Vložte obě sluchátka AirPods do nabíjecího pouzdra.
  • Ujistěte se, že v nabíjecím pouzdře zbývá část baterie.
  • Najděte malé tlačítko na zadní straně pouzdra.
  • Stiskněte a podržte tlačítko alespoň 15 sekund.
  • Během stisknutí tlačítka sledujte kontrolku nabíjení na přední straně pouzdra – kontrolka bude blikat bíle a po několika sekundách oranžově. Jakmile se kontrolka změní na oranžovou, sluchátka AirPods Pro byla resetována.

Pak už jen otevřete pouzdro, odemkněte iPhone a spárujte oba produkty dohromady. Je důležité poznamenat, že AirPods Pro se kromě iPhonu samy odpárují z jakéhokoli vašeho zařízení připojeného k iCloudu.

AirPods nejdou připojit k iPhonu

Někdy se mohou vyskytnout komplikace, kdy sluchátka AirPods Pro nebudou fungovat ani při pokusu o nastavení s iPhonem. Prvním krokem, který musíte udělat, je zajistit, aby byl váš iPhone nebo iPad aktualizován na nejnovější verzi operačního systému iOS.

  • Na iPhonu spusťte Nastavení -> Obecné.
  • Klepněte na Aktualizace softwaru.
  • Pokud je k dispozici nová verze operačního systému iOS, nainstalujte ji.

Poté zkuste AirPody resetovat podle návodu, který uvádíme výše, a případně ve v Nastavení -> Bluetooth na vašem iPhonu odpojit a opět připojit. Vyzkoušet můžete  také reset iPhonu.

AirPody nefungují při hovoru

Všichni jsme to zažili. Jste uprostřed důležitého hovoru a najednou se vaše sluchátka AirPods Pro rozhodnou hovor přerušit. Frustrující, že? Naštěstí se většinou nejedná o neřešitelný problém. Co v takové chvíli dělat?

Zde je průvodce krok za krokem, který vám pomůže tento problém odstranit a vyřešit:

Zkontrolujte připojení:

Zkontrolujte, zda jsou sluchátka AirPods Pro připojena k zařízení. Přejděte do nastavení Bluetooth v zařízení a zkontrolujte, zda jsou sluchátka AirPods Pro připojena.
Pokud připojena nejsou, zkuste je znovu spárovat.

Aktualizujte své zařízení:

Někdy mohou problémy s připojením způsobit softwarové závady. Zkontrolujte, zda je váš iPhone nebo zařízení, které používáte, aktualizováno na nejnovější verzi. Přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru a zkontrolujte, zda nejsou k dispozici nějaké aktualizace.

Zkontrolujte případné fyzické poškození:

Zkontrolujte, zda nejsou sluchátka AirPods a jejich nabíjecí pouzdro viditelně poškozené. Pokud si nějakého všimnete, je možná načase kontaktovat podporu společnosti Apple nebo navštívit prodejnu Apple Store a požádat o další pomoc.

Vyhněte se rušení:

Elektronická zařízení nebo silné zdi mohou někdy rušit připojení Bluetooth. Ujistěte se, že se nacházíte na volném prostranství, mimo potenciální zdroje rušení, a především v dostatečné blízkosti k iPhonu.

 

.