Zavřít reklamu

V oblasti digitálních nástrojů pro produktivitu je Evernote jistě jednou z nejoblíbenějších aplikací. Své fanoušky si po celém světě získává svými širokými možnostmi využití, svou spolehlivostí, cloudovou synchronizací a vedle toho také dostupností na takřka všech představitelných platformách.

Velký rozmach této služby a její neustále vylepšování ze strany vývojářů má ale také svoji stinnou stránku. Pro uživatele, kteří Evernote používají primárně jako přehledný poznámkový blok, aplikace postupně ztratila něco ze své jednoduchosti a lehkosti. A právě proto přichází na Mac aplikace Alternote. Pokud tedy patříte mezi méně náročné uživatele Evernotu, oficiální aplikace pro Mac vám již připadá příliš robustní a chcete opět nechat vyniknout především své poznámky, neměli byste tuto novinku přehlédnout.

Alternote je alternativní aplikací pro Evernote, která má za cíl zpříjemnit vám každodenní práci s poznámkami. Nenabízí pokročilé funkce Evernotu jako pracovní chat, mapu poznámek, možnost prezentování nebo funkci anotace poznámek ve formátu PDF. Alternote je mnohem jednodušší a slouží skutečně jen jako prostor pro vaše poznámky (a případně soubory k nim přiložené). V práci s nimi je ale skutečně schopný.

Zážitek z psaní

Hlavní výhodou Alternotu oproti oficiální aplikaci Evernote je dle mého názoru zážitek ze samotného psaní poznámek. Alternote je v první řadě parádní textový editor, který umožňuje snadné formátování textu. Velkým benefitem aplikace je pak i podpora populárního formátu Markdown, který právě formátování usnadní ještě mnohem více.

Potěší také podpora módu pro nerušené psaní, díky němuž můžete pro zaznamenávání textu využít celé okno. Můžete se tak soustředit pouze na práci a nejste vyrušováni žádnými grafickými prvky v okolí. Při psaní v noci vás pak jistě potěší noční režim, který okno aplikace přebarví do tmavší šedé barvy, jež není tak náročná pro oči. Příjemným doplňkem na závěr je počítadlo slov či znaků, které naleznete ve spodní části editoru.

Přehledná organizace

.