Zavřít reklamu

Apple po skončení včerejší Keynote zahájil předobjednávky svých Apple Watch Series 5. Novinka nabízí  například always-on display, vestavěný kompas, možnosti libovolné kombinace pouzdra a řemínku hned při nákupu a řadu dalších novinek. Po Keynote se hodinky dostaly do rukou i novinářům. Jaké jsou jejich první dojmy?

Dana Wollman ze serveru Engadget podotkla, že Apple Watch Series 5 představují o poznání méně významný upgrade ve srovnání s loňskými Series 4, jejichž prodej Apple včera ukončil. Podobně jako jejich předchůdce mají i Series 5 větší displej, nabízí funkci EKG a budou k dostání ve 40mm a 44mm variantě, nijak se nezměnila ani digitální korunka.

Novináři ve svých zprávách hojně zdůrazňovali, že rozdíl mezi Apple Watch Series 4 a Apple Watch Series 5 (pomineme-li odlišné materiály) není na první pohled téměř patrný. Nejčastěji zmiňovanou vlastností je always-on displej a to, jak je v pasivním režimu jeho jas snížený a po poklepání se rozsvítí naplno. Server TechRadar píše, že nová generace chytrých hodinek od Applu vám možná nevyrazí dech tak, jako Apple Watch Series 4, ale že upgrade v podobě always-on displeje je klíčový.

Pozornost médií přilákaly také nové řemínky a materiály, použité u Series 5 – server TechCrunch ale zdůrazňuje, že pokud se rozhodnete pro některé z nových provedení, musíte počítat s jistými náklady.

„Možnost vždy vidět čas, aniž byste museli provádět spletité gesto rukou, je velká věc, která konečně z Apple Watch dělá kompetentní hodinky,“ uvedl Dieter Bohn ze serveru The Verge.

Apple si na displeji dal podle všeho opravdu záležet a postaral se i ty nejmenší detaily. Veškeré ciferníky a komplikace jsou dobře viditelné i při sníženém jasu bez aktivace displeje. Jas se rozsvítí po zvednutí zápěstí, pohybem dolů je možné displej opět ztlumit.

apple watch series 5

Zdroje: MacRumors, TechRadar, TechCrunch

.