Zavřít reklamu

Apple po skončení včerejší Keynote zahájil předobjednávky svých Apple Watch Series 5. Novinka nabízí  například always-on display, vestavěný kompas, možnosti libovolné kombinace pouzdra a řemínku hned při nákupu a řadu dalších novinek. Po Keynote se hodinky dostaly do rukou i novinářům. Jaké jsou jejich první dojmy?

Dana Wollman ze serveru Engadget podotkla, že Apple Watch Series 5 představují o poznání méně významný upgrade ve srovnání s loňskými Series 4, jejichž prodej Apple včera ukončil. Podobně jako jejich předchůdce mají i Series 5 větší displej, nabízí funkci EKG a budou k dostání ve 40mm a 44mm variantě, nijak se nezměnila ani digitální korunka.

Novináři ve svých zprávách hojně zdůrazňovali, že rozdíl mezi Apple Watch Series 4 a Apple Watch Series 5 (pomineme-li odlišné materiály) není na první pohled téměř patrný. Nejčastěji zmiňovanou vlastností je always-on displej a to, jak je v pasivním režimu jeho jas snížený a po poklepání se rozsvítí naplno. Server TechRadar píše, že nová generace chytrých hodinek od Applu vám možná nevyrazí dech tak, jako Apple Watch Series 4, ale že upgrade v podobě always-on displeje je klíčový.

Pozornost médií přilákaly také nové řemínky a materiály, použité u Series 5 – server TechCrunch ale zdůrazňuje, že pokud se rozhodnete pro některé z nových provedení, musíte počítat s jistými náklady.

„Možnost vždy vidět čas, aniž byste museli provádět spletité gesto rukou, je velká věc, která konečně z Apple Watch dělá kompetentní hodinky,“ uvedl Dieter Bohn ze serveru The Verge.

Apple si na displeji dal podle všeho opravdu záležet a postaral se i ty nejmenší detaily. Veškeré ciferníky a komplikace jsou dobře viditelné i při sníženém jasu bez aktivace displeje. Jas se rozsvítí po zvednutí zápěstí, pohybem dolů je možné displej opět ztlumit.

apple watch series 5

Zdroje: MacRumors, TechRadar, TechCrunch

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Takže zase jen kraviny. Vzhled pořád stejně teplej. K čemu je a kolika lidem v hodinkách kompas nevím. Když ho stejně neuměj použít. AoD má smysl na telefonu, leží na stole, vidím čas, notifikace. K čemu je na hodinkách který nevidím? tedy když je používám jako hodinky a mám je na ruce ? To byl teda zase včera propadák.

    uz chapu proc prestali prodavat 4 radu, jinak by nikdo 5 radu nekupoval. pridame tam stale podsvicovani a nove barvy reminku a lidi je budou kupovat :P jinak nic podstatneho se nezmenilo. mam 0 radu a jsem spokojeny, stale neni na co vymenit, snad v pristim roce udelaji oprvdove hodinky.

celý text

Čtěte více.