Zavřít reklamu

Velice zajímavé srovnání použil americký prezident Barack Obama, když dnes hovořil o platební neschopnosti Spojených států amerických a nově spuštěné stránce související se zdravotnickou reformou. Nový web totiž zdaleka není bez chyb, nicméně Obama se z problému snažil vybruslit tím, že svůj velký projekt přirovnal k iOS 7.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Právě zdravotnická reforma je hlavním tématem amerického prezidenta a také hlavním důvodem, proč se Spojené státy ocitly po 17 letech v platební neschopnosti. Proto se nyní dostává kritiky serveru Healtchare.gov, na kterém si Američané mohou zdravotní pojištění objednávat. Podle mnohých uživatelů totiž není spolehlivý a obsahuje řadu chyb.

„Jako u každého nového zákonu, jako u každého nového produktu tu budou zpočátku určité problémy, které postupně opravíme,“ prohlásil Obama. „Vzpomeňte si na situaci před pár týdny – Apple vydal nový mobilní operační systém, za pár dní našli chybu, a tak ji opravili.“

„Nepamatuji si, že by někdo Applu radil, ať přestane prodávat iPhony nebo iPady, nebo mu vyhrožoval, že společnost zavře, pokud to neudělá sám,“ obhajoval Obama svou klíčovou reformu a s ní související web. „Tak to zkrátka v Americe neděláme. Nepovzbuzujeme se k neúspěchu.“

Obama uvedl, že problémy byly částečně způsobeny obrovským náporem nových uživatelů, kteří si nově spuštěnou stránku otevřeli. Stejné problémy ostatně zažíval i Apple, takže srovnání s iOS 7 je poměrně přesné. Nicméně záleží teď na administrátorech, aby si s problémy co nejrychleji poradili. Další problémy spojené se zdravotnickou reformou je totiž nyní to, co Obama potřebuje nejméně.

Apple ten svůj problém, na který Obama narážel – tedy možnost proniknutí k citlivým datům přes uzamknutý telefon –, adresoval v iOS 7.0.2 po osmi dnech.

Zdroj: TheVerge.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více