iWant

Animoji ke své funkci nepotřebuje Face ID, vytváří Apple umělou exkluzivitu pro iPhone X?

iWant

Včera ráno se na YouTube objevila dlouho očekávaná recenze iPhonu X z dílny populárního kanálu MKBHD. Marques si novou vlajkovou loď Applu velmi pochvaloval, však si celé video můžete prohlédnout zde. Jeho obsahem se nemá příliš smysl zabývat, až na jednu drobnost. Jak se totiž ukázalo, nová funkce Animoji, která je pevně spojená s iPhonem X, ke svému fungování očividně nepotřebuje Face ID, neboť jak je ukázáno na videu, funguje i v případě, že je Face ID modul zakrytý prsty. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Většina zahraničních médií tuto zprávu přejala s tím, že Apple uměle blokuje některé funkce právě pro svou novou vlajkovou loď i přesto, že by je bylo možné používat i na ostatních modelech (v tomto případě jde o iPhone 8 a 8 Plus). Této hypotézy se chytil také server iMore, který se rozhodl celou situaci prozkoumat více do detailu.

Jak se ukázalo, funkce Animoji není na Face ID, resp. 3D skeneru, který je jeho součástí, přímo závislá. Využívá jen některé jeho prvky, díky kterým jsou reakce animovaných emotikon přesnější a vypadají více věrohodně. Rozhodně však nelze říci, že by bez Face ID modulu Animoji nefungovaly. Nebyl by tedy problém tuto funkci zprovoznit i na telefonech, které disponují klasickou Face Time kamerou. Ano, přesnost animací a snímání gest by nebyla tak přesná, jako v případě iPhonu X, základní funkcionalita by ovšem fungovala. Je otázka, zdali Apple Animoji blokuje pro iPhone X čistě kvůli tomu, aby zde byl další důvod pro pořízení, nebo protože jednoduše nechtějí, aby se polovičaté řešení dostalo do oběhu. Třeba se animovaných emotikon v ostatních modelech dočkáme časem…

Zdroj: Cultofmac