Zavřít reklamu

Věřte nebo ne, biometrická ochrana Face ID je tady s námi již více než tři roky. Konkrétně bylo Face ID poprvé umístěno do iPhonu X, který byl v roce 2017 představen po boku iPhonu 8 a 8 Plus. Funkčnost Face ID je zaručena díky speciální přední kameře s názvem TrueDepth, která je schopná prostřednictvím projektoru a infračerveného světla vytvořit 3D masku vašeho obličeje – právě v tom se liší od rozpoznávání obličeje konkurence, které je většinou jen 2D. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jak nastavit, aby se iPhone po úspěšném ověření pomocí Face ID „ozval“, a to prostřednictvím haptické odezvy. Díky tomu budete schopni zjistit, kdy se iPhone odemkl, popřípadě kdy došlo k jinému typu ověření.

Jak na iPhone nastavit haptickou odezvu po ověření pomocí Face ID

Chcete-li na vašem iPhonu s Face ID nastavit haptickou odezvu při úspěšném ověření, tak se nejedná o nic složitého. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu X a novějším (s Face ID) otevřeli nativní aplikaci Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte kolonku Zpřístupnění.
  • Poté, co zmíněnou kolonku naleznete, tak na ni klepněte.
  • Nyní opět sjeďte o kus níže a v kategorii Mobilita a motorika klepněte na Face ID a pozornost.
  • Zde už jen stačí, abyste v kategorii Haptika pomocí přepínače aktivovali funkci Haptika při úspěšném ověření.

Tímto způsobem jste úspěšně aktivovali haptickou odezvu iPhonu pokaždé, co dojde k úspěšnému ověření pomocí Face ID. Nutno podotknout, že se haptická odezva v tomto případě neaktivuje pouze při odemknutí zařízení, ale také u ostatního ověření. Například tedy při autorizaci transakce přes Apple Pay nebo při ověření nákupů v iTunes Store či App Store. Mimo jiné se haptika „ozve“ také při úspěšném ověření v nějaké aplikaci, kterou máte uzamčenou prostřednictvím Face ID – třeba u internetového bankovnictví. Zkrátka a jednoduše všude tam, kde se Face ID využívá.

.