Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že společnost LG postupně u některých modelů svých chytrých televizorů zavádí podporu aplikace Apple TV. K této aplikaci a nedávno zavedené podpory technologie AirPlay 2 by se podle LG měla v průběhu letošního roku nově přidat také podpora technologie prostorového zvuku Dolby Atmos. Podporu by měli majitelé vybraných modelů chytrých televizorů LG získat formou některé z budoucích softwarových aktualizací.

Aplikaci Apple TV mohou na svých chytrých televizorech LG v současné chvíli používat majitelé vybraných modelů v USA a dalších více než osmdesáti zemích světa. Letošní modely chytrých televizorů, které společnost LG představila počátkem roku na veletrhu CES, budou k dostání již s předinstalovanou aplikací Apple TV.

lg_tvs_2020 apple tv app support

Dolby Atmos je technologie, poskytující uživatelům zážitek z prostorového zvuku. Dříve jste se s Dolby Atmos mohli setkat převážně v kinosálech, postupně se ale tato technologie dostala i k majitelům domácích kin. Zvukový kanál je v případě Dolby Atmos veden jediným datovým proudem, který je na základě nastavení rozdělen dekodérem. K rozložení zvuku v prostoru dochází díky použití většího množství kanálů.

Tento způsob distribuce zvuku umožňuje mnohem lepší prožitek díky pomyslnému rozdělení zvuku na více samostatných složek, kdy může být zvuk přiřazován jednotlivým objektům na scéně. Umístění zvuku v prostoru je pak mnohem přesnější. Systém Dolby Atmos nabízí širší možnosti rozmístění reproduktorů, které tak mohou najít své místo po obvodu místnosti i na jejím stropě – společnost Dolby uvádí, že zvuk ve formátu Atmos lze odeslat až do 64 samostatných stop. Technologii Dolby Atmos zavedla v roce 2012 společnost Dolby Laboratories a její podporu nabízí například také Apple TV 4K s operačním systémem tvOS 12 a novějším.

Dolby Atmos FB

Zdroj: MacRumors

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.