Zavřít reklamu

Veletrh CES 2020 začíná již dnes, několik společností ovšem už v předstihu ohlásilo novinky tiskovými zprávami. Jednak proto, aby předešly únikům informací a jednak proto, aby účastníci věděli, co mohou očekávat.

Jedno speciální oznámení ještě před zahájením veletrhu přinesl Dell, v současnosti jeden z největších výrobců počítačů se systémem Windows. Společnost, jež po mnohá čtvrtletí dominovala americkému trhu s počítači, oznámila zásadní aktualizaci softwaru Dell Mobile Connect.

Dell Mobile Connect Screen Mirroring

Software, jenž byl poprvé vydán v roce 2018, umožňoval uživatelům hlouběji propojit svá mobilní zařízení se systémem Android 6.0, iOS 10 nebo novějšími, s notebooky a počítači společnosti Dell. Plnohodnotně jsou ovšem podporovány jen modely uvedené alespoň v lednu 2018. Předešlá zařízení jsou podporována také, výrobce ale neručí za kompatibilitu všech funkcí.

Aplikace umožňuje uživatelům telefonovat, posílat SMS zprávy, přistupovat ke kontaktům nebo zrcadlit displej Androidu na obrazovku počítače. V principu jde o obdobu funkce Handoff, která je už vestavěna v systému macOS.

Nejnovější verze aplikace Dell Mobile Connect, jejiž vydání je naplánovano na jaro 2020, přinese ještě hlubší podporu funkcí systému iOS a iPadOS. Uživatelé nově budou moci přistupovat k různým aplikacím včetně sociálních médií nebo přepravním aplikacím jako Uber nebo Taxify. Novinkou bude i podpora drag-and-drop přesouvání souborů z notebooku do iPhonu a iPadu a zrcadlení jejich displejů do PC.

Aplikace je dostupná pro počítače se systémem Windows 10, a to zdarma ve Windows Store. Rovněž je dostupná zdarma v App Store.

Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.