Zavřít reklamu

App Store je obrovský. Nabízí neuvěřitelné množství obsahu, a to ať už se jedná o aplikace nebo hry. Jenže toto množství obsahu snadno přehlédnete, když vám jej nikdo neukáže. Jak třeba přijdete na to, že nějaký vývojář vydal nový titul? Pravděpodobně z tiskové zprávy v e-mailu, který vám vývojář zaslal, nebo webových magazínů, které vás o nich informují (jako my). Určitě ne ale z App Storu.

Kde byste se ale měli skutečně dozvědět ty opravdu „nejžhavější“ věci z aplikačního světa? Samozřejmě že v první kartě App Storu, která se jmenuje Dnes. Co zde ale najdete? Inu každý zde má pravděpodobně něco jiného, protože App Store se vám snaží doporučovat obsah na základě vašeho chování. Škoda, že jsem mimo jeho tabulky, protože ten, který mi ukazuje, je zcela nerelevantní.

Jste na tom stejně? 

Pokud se podívám na aplikace, které jsou mi zde doporučovány, tak se pořád točí v kruhu. Pořád zde vídám ty samé herní sbírky, kdy se obvykle jedná jen o jednoduché hříčky, které už kolik let ignoruji. Tak čemu se ten App Store učí? Pokud si rozkliknete svůj profil, najdete zde záložku Osobní doporučení. Po jejím otevření zde najdete informaci o tom, jak se vám Apple snaží nabídnout personalizované uživatelské prostředí a současně zachovává bezpečí.

Činí tak na základě interakce s App Storem, tedy podle vámi koupených aplikací a her, podstoupených předplatných, objednávkách a hodnoceních a recenzí. Jenže k tomu motá i historii prohlížení App Storu, hledání v něm, aktualizace aplikací atd. Ve finále se tak dozvíte, že Apple v App Storu sleduje každý váš krok, čemuž ale bohužel vůbec neodpovídá výsledek. Jako poslední hru jsem si třeba nainstaloval Alien: Isolation. Tak kde je něco tomuto žánru či námětu podobného? Dokonce ani Blackout mi App Store ještě nestihl nabídnout. Asi ví, že bych ho stejně poslal někam.

Nové appky, funkce a obsah bez nových appek, funkcí i obsahu 

Vyjma nabídky Dnes je zde ještě spousta karet v záložkách Hry a Aplikace. V druhém případě tedy vidím Nepostradatelné aplikace (jako kdybych potřeboval Snapchat nebo Tinder), Oblíbené aplikace (jako kdybych chtěl třeba meditovat nebo hůř, sledovat si svou měsíční periodu), Aplikace, co nás teď baví (koho může bavit LinkedIN?) atd. A pak je zde sekce Nové appky, funkce a obsah, tedy to, co bych očekával, že mi předloží, co hledám. Ale kdepak, ani tady nic nového a zajímavého. Neustále to stejné a opakující se.

Totálně mimo jdou pak nové události pomáhající leda tak k celkové nepřehlednosti obsahu celé karty. Jestli to chce App Store takto dělat i do budoucna, obávám se o jeho smysl. Vyjma žebříčků nejstahovanějších aplikací a her mi tak jako jediný smysluplně doporučovaný obsah přijde v rubrice Již brzy, kterou najdete na kartě Hry. Víte tak alespoň, co se chystá, a můžete si takový titul „předobjednat“. A tento krok se určitě vyplatí, protože jakmile titul následně vyjde, už jej vyjma hledání pravděpodobně nikde nenajdete. No nic, jdu vymazat údaje o používání aplikací a uvidím, co na to App Store za měsíc či dva. 

.