Zavřít reklamu

Apple od vydání nové Apple TV každým dnem pracuje na vylepšování App Storu, který se objevil v první verzi tvOS. Po přidání žebříčků nyní přibyly také kategorie, jež poslouží ke snazší navigaci v rámci obchodu. Ten se na jablečném set-top boxu otevřel vůbec poprvé.

Prozatím není nabídka aplikací na Apple TV tak široká, ale přibývají velice rychlým tempem a spolu s jejich větším počtem se budou rozšiřovat i kategorie App Storu. Už tak nebude nutné procházet aplikace náhodně či zadávat přímo název aplikace. Kategorie Apple nasazuje postupně, a tak je možné, že je uvidíte až později.

V tvOS Apple nabízí uživatelům také významné ulehčení nakupování aplikací, tedy zejména těch aplikací. V našich prvních zkušenostech s novou Apple TV jsme psali, že je vhodné vypnout si nutnost zadávat heslo alespoň u free aplikací, protože psaní textu na on-screen klávesnici není úplně přívětivé.

V Applu si nicméně tohoto faktu byli vědomi, a tak je v tvOS možné nahradit vaše heslo k Apple ID číselným kódem. Ten s dálkovým ovladačem napíšete mnohem rychleji.

Pokud tedy potřebujete mít chráněné nákupy i u Apple TV, aktivujte si číselný zámek v Nastavení > Omezení, kde pod Rodičovským dohledem nejprve omezení zapněte, zadejte čtyřmístný číselný kód. Jakmile budete mít kód zvolený, aktivujte ho u Nákupů a výpůjček a/nebo Nákupů v aplikacích.

Jestli chcete, aby po vás App Store v Apple TV nevyžadoval hesla vůbec, můžete tak učinit v Nastavení > Účty > iTunes a App Store > Nastavení hesla.

Zdroj: The Next Web, Life Hacker
.