Zavřít reklamu

AirPods od Applu byly jednoznačným hitem loňských Vánoc a vše napovídá tomu, že letošní rok nebude v tomto směru jiný. Analytici věští velký úspěch také nejnovějším AirPods Pro. Řada spotřebitelů využívá k vánočním nákupům akce v rámci Black Friday a Cyber Monday, a podle odhadů odborníků se Applu podařilo letos v průběhu těchto dnů prodat zhruba tři miliony AirPods a AirPods Pro.

airpods pro
Zdroj: 9to5Mac

K tomuto číslu dospěl Dan Ives ze společnosti Wedbush, který se ve svém závěru opírá o zprávy o nedostatku zásob u jednotlivých prodejců. Podle společnosti Wedbush by měla poptávka po AirPods a AirPods Pro s blížící se vánoční sezónou ještě narůst. Na prodeje bezdrátových sluchátek mají podle odborníků zajisté nemalý vliv slevové akce v rámci Black Friday a Cyber Monday, z velké části je ale poptávka jednoduše poháněna obrovským zájmem ze strany spotřebitelů. AirPods coby vánoční dárek se v loňském roce staly nejen přáním řady lidí, ale také předmětem různých vtípků, kolujících po internetu.

Podle odhadů analytiků by společnost Apple měla za letošní rok dosáhnout šedesáti milionů prodaných bezdrátových sluchátek, v příštím roce by tento počet mohl narůst na 85 milionů až 90 milionů. Minulý týden se objevily zprávy o tom, že výrobci AirPods museli kvůli nebývale vysoké poptávce zdvojnásobit objem své měsíční produkce, český Apple Store v současné době hlásí dostupnost až od 8. ledna.

První generace AirPods od Applu byla vydána v prosinci roku 2016, o dva roky později na jaře Apple uvedl druhou generaci svých bezdrátových sluchátek, vybavenou novým čipem, pouzdrem pro bezdrátové nabíjení  nebo třeba funkcí „Hey, Siri“. Letos na podzim pak Apple přišel se zcela novými AirPods Pro s funkcí potlačení hluku a ve zbrusu novém designu.

Zdroj: 9to5Mac

Diskuze k článku

    Sledoval jsem schválně stránky Applu a žádná sleva na AirPods ani AirPods pro nebyla. Tím pádem nějak nevidím souvislost mezi Black Friday a jinými dny při té nákupní horečce.

celý text

Čtěte více