Zavřít reklamu

Blíží se Vánoce a spolu s nimi také mnohdy těžké rozhodování, co koupit náročnému teenagerovi, který má zdánlivě všechno. Odpověď na tuto otázku dá mnohým nerozhodným rodičům nedávno provedený průzkum od společnosti Piper Jaffray.

AirPods i Apple Watch

Podle analytiků společnosti je špičkou mezi spotřebitelskými značkami z pohledu teenagerů Apple. Nejžádanějším artiklem jsou pak bezdrátová sluchátka AirPods, která tím pádem mají – stejně jako v loňském roce – velkou šanci stát se hitem letošních Vánoc. Výběr bude tentokrát bohatší, protože k dostání je nejen druhá generace AirPods ve dvou variantách, ale také nejnovější AirPods Pro s funkcí potlačení hluku.

Příjem Applu za poslední kvartál roku 2019 by měl podle analytiků dosáhnout 85,5 miliardy až 89,5 miliardy dolarů, zatímco v loňském roce činil za stejné období „pouhých“ 88,3 miliardy dolarů. Velkého úspěchu by měly dosáhnout zejména produkty nositelné elektroniky, kam právě patří i AirPods. Lidé by ale měli pod stromečkem nacházet také Apple Watch, dobře by se mohly prodávat také iPhony, kterým se podle posledních zpráv začíná lépe dařit i v Číně.

Fortnite už netáhne

Průzkum společnosti Piper Jaffray ale poukázal i na další zajímavá fakta, jako je například to, že kromě Applu vedou mezi mladými značky Nike či Louis Vuitton. Piper Jaffray také detailně monitoruje společnost Activision Blizzard, z jejíž produkce vzešla například populární hra Call of Duty. Zatímco CoD se daří relativně dobře, popularita konkurenčního Fortnite z dílny Epic Games naopak postupně klesá.

AirPods christmas

 

Zdroj: Cult of Mac

.